Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Elon Musk, Metaverse’e Karşı Neuralink’i Savunuyor

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, üzerinde çalıştığı Neurolink teknolojisine uzun vadede güveniyor. İşte detaylar…
Elon Musk, Metaverse’e Karşı Neuralink’i Savunuyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Elon Musk, moda sözcükleri ve pazarlama taktikleri olarak kullanılma şartlarını reddettiği için Metaverse ve Web 3.0 ekosistemlerine karşı durması ile biliniyor.

Metaverse ve sanal gerçeklik (VR) hakkında konuşan Musk, sanal dünyada yaşamak için fiziksel dünyayı terk etmek zorunda kalacağı bir gelecek görmediğini söyledi. Kişisel bir deneyim paylaşarak, VR kulaklıkların video oyunları oynarken hareket hastalığını tetikleme eğiliminde olduğunu belirtti.

Kripto para piyasasına yakın ilgisi ile bilinen Musk, Uzun vadede, sofistike bir Neuralink’in insanları sanal gerçekliğe sokabileceğini ve Metaverse’in bunun gerisinde olduğunu söyledi.

Musk geçtiğimiz dönemde bilgisayarlar aracılığıyla fiziksel yetenekleri geri yüklemek ve geliştirmek için insanlara beyin implantları yerleştirmeyi amaçlayan bir nöroteknoloji şirketi olan Neuralink’i kurmuştu.

Elon soın dönemde popüler hale gelen Metaverse ve Web 3.0’ın gerçeklikten uzak, pazarlama aracı olduğunu düşünüyor.

Dogecoin destekçisi rolüne ek olarak Musk, geçtiğimiz günlerde kriptoya desteğini ifade ederek, dijital varlıkları yok edilemez olarak nitelendirdi. Bu varlıkları yok etmenin mümkün olmadığını ancak hükümetlerin buradaki gelişimi yavaşlatmasının mümkün olduğunu belirtti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%