Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Blockchain Firması Elliptic, Yatırım Turunda 60 Milyon Dolar Topladı

Finansman turu, Evolution Equity Partners tarafından yönetildi.
Blockchain Firması Elliptic, Yatırım Turunda 60 Milyon Dolar Topladı

Blokchain ağındaki işlemlerin izlenmesine yardımcı olan Elliptic, Evolution Equity Partners liderliğindeki C Serisi finansman turunda 60 milyon dolar topladı. Toplanan paranın, araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) ve uluslararası büyüme için kullanılacağı kaydedildi.

Yatırım fonu ayrıca, şirket ekibinin ABD’de genişlemesinde rol oynayacağı belirtildi. Londra merkezli Elliptic, katılan yatırımcılar arasında, SoftBank Vision Fund 2, AlbionVC, Digital Currency Group, Wells Fargo Strategic Capital, SBI Group, Octopus Ventures, SignalFire ve Paladin Capital Group’u gibi büyük firmaların yer aldığını belirtti.

Geçen ay ödeme devi Mastercard, açıklanmayan bir miktar için CipherTrace’i satın alma kararı almıştı. Mart ayında, müşteri tabanı devlet müfettişlerini içeren bir emsal olan Chainalysis, D Serisi bir bağış toplamada 2 milyar dolar değerlemeye ulaşılmıştı.

Firmalar kara para aklamayla mücadele kurallarına uymaya çalışmalarını sürdürürken, bağış toplama, işlem analizi endüstrisinde artan ilginin altını çiziyor.

SoftBank Yatırım Danışmanları yatırımcısı Neil Cunha-Gomes, kripto’nun olgunlaşan bir varlık sınıfı olarak benzersiz doğasının, kurumsal düzeyde uyumluluk ve işlem izleme araçlarına artan bir ihtiyaç haline geldiğini söyledi.

2013 yılında kurulan Elliptic, yatırım turunu yöneten Evolution Equity Partners’ın kurucusu ve yönetici ortağı Richard Seewald’ın kendi yönetim kuruluna katılacağını açıkladı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum