Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Blockchain Firması Elliptic, Yatırım Turunda 60 Milyon Dolar Topladı

Finansman turu, Evolution Equity Partners tarafından yönetildi.
Blockchain Firması Elliptic, Yatırım Turunda 60 Milyon Dolar Topladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Blokchain ağındaki işlemlerin izlenmesine yardımcı olan Elliptic, Evolution Equity Partners liderliğindeki C Serisi finansman turunda 60 milyon dolar topladı. Toplanan paranın, araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) ve uluslararası büyüme için kullanılacağı kaydedildi.

Yatırım fonu ayrıca, şirket ekibinin ABD’de genişlemesinde rol oynayacağı belirtildi. Londra merkezli Elliptic, katılan yatırımcılar arasında, SoftBank Vision Fund 2, AlbionVC, Digital Currency Group, Wells Fargo Strategic Capital, SBI Group, Octopus Ventures, SignalFire ve Paladin Capital Group’u gibi büyük firmaların yer aldığını belirtti.

Geçen ay ödeme devi Mastercard, açıklanmayan bir miktar için CipherTrace’i satın alma kararı almıştı. Mart ayında, müşteri tabanı devlet müfettişlerini içeren bir emsal olan Chainalysis, D Serisi bir bağış toplamada 2 milyar dolar değerlemeye ulaşılmıştı.

Firmalar kara para aklamayla mücadele kurallarına uymaya çalışmalarını sürdürürken, bağış toplama, işlem analizi endüstrisinde artan ilginin altını çiziyor.

SoftBank Yatırım Danışmanları yatırımcısı Neil Cunha-Gomes, kripto’nun olgunlaşan bir varlık sınıfı olarak benzersiz doğasının, kurumsal düzeyde uyumluluk ve işlem izleme araçlarına artan bir ihtiyaç haline geldiğini söyledi.

2013 yılında kurulan Elliptic, yatırım turunu yöneten Evolution Equity Partners’ın kurucusu ve yönetici ortağı Richard Seewald’ın kendi yönetim kuruluna katılacağını açıkladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%