Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kendine Hayran Bırakacak El Yapımı Bir Bilardo Masası: “IXO Elysium”

Kendine Hayran Bırakacak El Yapımı Bir Bilardo Masası: “IXO Elysium”
Son Güncelleme: 
Yorum

Bilardo, geçmişten bugüne kadar vermiş olduğu mücadelelerin meyvelerini toplamaya başladı. Artık bir hobi olmaktan çıkan bilardo, bir salon sporu olarak dünyanın dört bir yanında oynanmaya devam ediyor. Bu nedenle de bilardoya ait masalar, ıstakalar ve hatta tebeşirler bile özel olarak tasarlanarak, bir spor olarak değerini daha da arttırmış oldu.

Önceleri, küçük salonlarda ve sıradan masalarda oynanan bu oyun, şimdilerde dünya çapındaki resmi ve özel turnuvalara taşınarak herkes tarafından bilinen bir spor halini aldı. Artık durumu çok fazla olmayan ya da bir mekana gidip sıkılan insanların zaman geçirmek için yaptıkları bir hobinin ötesinde olan bilardo için dünyanın en pahalı bilardo masaları, ıstakaları ve salonları inşa edilmeye başlandı. Böylece bilardo, en pahalı hobiler arasında yerini almış oldu.

Ancak, eğer sizler halen daha eski tarzda bilardo oynamayı seviyorsanız, IXO (Iconic Xtrem Object) şirketi tarafından tasarlanan masa, kesinlikle bu düşüncenizi değiştirecek. Tamamıyla el yapımı olan Elysium, bünyesinde barındırmış olduğu ileri teknoloji ve karmaşık tasarımı ile hayallerinizin ötesinde bir bilardo masasıdır. Dilerseniz bu lüks ve işlevsel bilardo masasının tasarımına, teknik özelliklerine ve fiyatına birlikte bir göz atalım.

Elysium Bilardo Masasının Teknik Özellikleri

Elysium Bilardo Masasının Teknik ÖzellikleriElysium basit bir gereç değildir. Teknolojik özellikleri ile bugüne kadar üretilen bu tarz objelerden çok daha farklıdır. IXO ustalarının 1000 saatin üzerindeki çalışmaları sonucunda mükemmel bir konsept bilardo masası ortaya çıkmıştır.

Üçgeni ve beyaz topu kolayca yerleştirebilmenizi sağlayan, masanın üzerindeki aydınlatılmış işaret Elysium’da bulunan bir dizi yeniliklerdendir. Bu eşsiz bilardo masası tamamen etkileşimli bir cihazdır ve bu teknolojik masayı üzerinde bulunan hassas aç/kapa düğmesi ile basit bir şekilde açabilirsiniz. Optik sensörler ile otomatik top seçme sistemi, bir sonraki hamlenizde sizlere yardımcı olurken, ıstaka yüksekliğini de ayarlamanızı sağlamaktadır. 13 inçlik bir seçenek ekranı sayesinde, masanın bütün kontrollerini de sağlayabilirsiniz.

Diğer bir seçenek ise her hareketinizi kaydetmeye yarayan 4K kamera ile birlikte üzerine yerleştirilmiş bir Elysium Lambası’dır.

Elysium Bilardo Masasını Diğerlerinden Ayıran Tasarımı

Elysium Bilardo Masasını Diğerlerinden Ayıran TasarımıElysium, yapımında kullanılan malzemeler sayesinde, oldukça nadir rastlanan zarafetini ve eşsiz güzelliğini ortaya çıkarmaktadır. Masası, ıstakaları ve üçgeni tamamen el yapımı karbon fiberden oluşturulmuştur. Ayrıca masanın çekmece ve cep kısımlarında da anilin deri ve alüminyum kullanılmıştır. Bunların yanı sıra Aramith Extra müsabaka topları da bu masanın içerisinde bulunmaktadır.

Özel Bilardo Masasının Fiyatı

Özel Bilardo Masasının FiyatıEğer yüksekliği size uygun değilse, bacaklarından kolayca yüksekliğini ayarlayabileceğiniz bu lüks bilardo masası ve aksesuarları; Black Carbon (Siyah Karbon), Red Ruby (Kızıl Yakut), Sapphire Blue (Safir Mavisi) ve hatta Old Cognac (Yıllanmış Konyak) renkleriyle piyasaya sürülmektedir. Bu bilardo masasının sahip olduğu fiyat ile kesinlikle dünyanın en pahalı spor malzemeleri arasında yer alması gerekmektedir. Bilardo severlerin akıllarını başlarından alacak, en yeni yüksek teknolojili özellikleri ve estetik tasarımı ile Elysium’um fiyatı yaklaşık olarak 175 bin dolardır.

Bilardo bazı insanlar için hobi olmaktan çıkıp, hayatlarını adadıkları bir meslek haline geldi. Bu durumun en büyük örneği ise ülkemizi yurt dışında temsil eden, bu spora aşina olmayanları bile oynamaya teşvik eden Semih Saygıner’dir. Usta isim, bu oldukça lüks bilardo masası için ne der bilinmez; fakat çoğu bilardo severin bu masayı gördükten sonra ağzının sulanacağına eminiz. Sizler de Elysium hakkındaki düşünce ve yorumlarınızı bizlerle paylaşırsanız seviniriz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu