Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

El Salvador’un Bitcoin Cüzdanı 500 Bin Kişi Tarafından Kullanılıyor

Başkan Nayib Bukele, Bitcoin cüzdanı kullanan kişi sayısının yarım milyonu geçtiğini söyledi.
El Salvador’un Bitcoin Cüzdanı 500 Bin Kişi Tarafından Kullanılıyor

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, ülkede yarım milyondan fazla insanın kripto para biriminin Bitcoin cüzdanını kullandığını söyledi. Salvador hükümeti, vatandaşların kripto para harcamasını ve almasını sağlamak için Meksika merkezli kripto borsası Bitso ile birlikte Chivo cüzdanını geliştirmişti.

El Salvador geçtiğimiz hafta Salı günü Bitcoin’i yasal ihale aracı olarak onayladı ve bunu yapan ilk ülke olarak kayıtlara geçti. Aradan geçen kısa süre içerisinde 500 bin insanın Bitcoin cüzdanı kullanıyor olması memnuniyetle karşılanıyor.

Başkan Bukele ülkenin nüfusunun 6.5 milyon olduğuna dikkat çekti. Başkan ayrıca , El Salvador’un bitcoin’i yasal ihale olarak benimsemesinin ilk birkaç gününü mahveden teknik hataları da ele aldı.

Chivo’nun teknik hatalarının %95 oranında düzeltildiğini söyleyen Bukele, yazılımın önümüzdeki günlerde tamamen çalışır hale geleceğini ifade etti. Şu an için tam kapasite ile çalışan 51 Chivo noktasının olduğu belirtildi.

Chivo, El Salvador’da 200, ABD’de 50 farklı ATM üzerinden kullanılabiliyor. El Salvador’da yürürlüğe giren düzenleme sonrası, McDonald’s, Pizza Hut, Wendy’s gibi restoranlarda ve çeşitli finans kurumlarında, Bitcoin kabul ediliyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum