Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

El Salvador Vatandaşları Bitcoin Cüzdanı Kullanmaya Zorlamayacak

El Salvador'un Bitcoin cüzdanı Chivo, yeterince güvenli görülmüyor. Endişeleri değerlendiren hükümet insanları bu konuda zorlamayı düşünmüyor.
El Salvador Vatandaşları Bitcoin Cüzdanı Kullanmaya Zorlamayacak
Son Güncelleme: 
Yorum

El Salvador’un Bitcoin destekçisi başkanı Nayib Bukele, vatandaşların devlet tarafından verilen Chivo adlı Bitcoin cüzdanını kullanmaya zorlanmayacaklarını söyledi. Başkan Bukele, 7 Eylül’de yürürlüğe girecek olan cüzdan uygulamasıyla ilgili herhangi bir yanlış bilgiyi temizlemek istediğini belirtti.

Yeni Bitcoin cüzdanına Chivo adı veriliyor ve kullanıcılar hem Bitcoin hem dolar tutabilecek. Bukele, Chivo’nun kullanılabilecek birçok kripto cüzdandan sadece biri olduğunu belirterek, diğer cüzdan uygulamalarıyla birlikte çalışabilirliğini vurguladı.

Chivo Cüzdanında Komisyon Yok

Chivo Cüzdanında Komisyon Yok

Devlet başkanı gizlilik endişelerini gidermek için, cüzdan tarafından talep edilen kişisel bilgilerin zaten hükümete ait olduğunu ve uygulama içindeki kişisel veri taleplerinin güvenlik amaçlı olduğunun altını çizdi.

Bukele, Chivo cüzdanında transferler için ücret veya komisyon ödemeyeceğini belirtiyor. Geleneksel kripto borsalarından farklı olarak BTC’yi USD’ye çevirmek için bir kesinti yapılmayacak.

Chivo cüzdanında USD veya BTC olarak tutulan veya alınan herhangi bir para birimi, 200 yeni fiziksel Bitcoin ATM şubesinin dağıtımı tamamlandıktan sonra nakit olarak çekilebilecek.

Yeni dijital cüzdan girişiminin, Orta Amerika ülkesindeki para politikasında devrim yaratabileceği belirtiliyor. Bir Nasdaq raporuna göre, El Salvador’daki nüfusun yaklaşık %70’inin banka hesaplarına veya herhangi bir finansal hizmete erişimi bulunmuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%