Yatırım yapmaya başla!

EA Sports Geliştiricisi Olduğu Oyunlarda Irkçılığa Müsaade Etmeyeceğini Açıkladı

EA Sports tarafından yapılan açıklama ile oyunlarda ırkçılığa asla izin verilmeyeceği vurgulandı.
EA Sports Geliştiricisi Olduğu Oyunlarda Irkçılığa Müsaade Etmeyeceğini Açıkladı

Bilindiği üzere son dönemde dünya gündemini meşgul eden başlıca olaylar arasında ABD’de yaşanan ırkçılık tartışmaları yer alıyor. Minneapolis’te bir polis memuru siyahi vatandaş George Floyd’u gözaltına alırken ölmesine neden oldu. Yaşanan bu olay sonrası ülkenin tarihinde önemli yer tutmuş ırkçılık tartışmaları yeniden alevlendi. Ülkenin dört bir yanında Floyd’un anısına protestolar düzenlendi.

Düzenlenen yürüyüşler beraberinde yağma olaylarının da yaşanmasına neden oldu. Pek çok şirket ise sosyal medya üzerinden ırkçılığa karşı tepkilerini dile getiriyor. Bu konuyla ilgili yeni bir açıklama ise dünyanın önde gelen oyun geliştiricilerinden EA Sports’tan geldi. Dev şirket kendi oyunlarında ırkçılığa müsaade etmeyeceğini duyurdu.

EA Irkçılığa Karşı Önlem Alıyor

EA Irkçılığa Karşı Önlem Alıyor

FIFA, NFL gibi dünya çapında milyonlarca kişi tarafından oynanan serilerin geliştiricisi olan EA, ırkçılığa karşı alacağı önlemleri duyurdu. Geçtiğimiz gülerde Madden NFL 21 için planlanan etkinlik iptal edilmişti.

Şirket Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Toksik davranış hızla değişiyor ve gelişiyor; oyunlarımızda ırkçı, yabancı düşmanlığı, homofobik veya cinsiyetçi davranışları sürdüren bireyleri aktif olarak izlemek ve kaldırmak için daha fazla şey yapmamız gerektiğini kabul ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Irkçılığa karşı topyekün mücadele edeceğini açıklayan EA, alacağı önlemleri maddeler halinde sıraladı.

  • Filtre setimizin kapsamlı olmasını ve çeşitli dilleri, lehçeleri ve argoları kapsamasını sağlamak için koşullar listemizi aktif olarak inceliyoruz. Bu, düzenli olarak gözden geçirip genişleteceğimiz bir şey olacak.
  • Oyuncuların toksik davranışlar olduğu an raporlamalarını ve ekiplerimizin bu içeriği ve savunucularını kaldırmalarını daha kolay ve hatasız hale getirmek için oyunlara raporlama işlevselliğini artıracak daha fazla araç ekliyoruz.
  • Bazı oyunlarımızdaki yüksek toksik davranış hacmi nedeniyle, oyunlarımızdan çıkarmak için daha hızlı hareket etmek amacıyla davranışları inceleme sıklığını artırdık. Ayrıca, sorunu çözmek için ekiplerimize daha fazla özel kaynak eklemek istiyoruz.

EA açıklamasında ırkçığa karşı alacağı önlemlere önümüzdeki günlerde yenileri ekleyeceğinin altını çizdi.

Play Live 2020 Etkinliği Ertelendi

Play Live 2020 Etkinliği Ertelendi

Şirket ABD’yi etkisi altına alan protesto olayları nedeniyle 11 Haziran’da düzenleyeceği Play Live etkinliğini de erteleme kararı aldı. Geçtiğimiz günlerde çeşitli şirketler de olaylar nedeniyle kendi etkinliklerini ertelediğini duyurmuştu. Alınan karar ile bu etkinlik 18 Haziran tarihine ertelendi.

EA’dan konuya dair yapılan açıklamada, “Şu anda dünyada yapılan önemli konuşmalar ve önemli seslerin duyulması ile oyunda bir araya gelmek için zamanımızı değiştiriyoruz” ifadelerine yer verildi. Ülkede hızla yayılan protestolar nedeniyle EA gibi pek çok şirket etkinliklerini erteleme kararı alıyor. Sony, Blizzard, Activision, Infinity Ward gibi oyun devleri geçtiğimiz günlerde benzer kararlar ile gündeme gelmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum