Yatırım yapmaya başla!

Dünyanın İlk Şarap Temalı Parkı Yarın Fransa’da Açılacak!

Dünyanın İlk Şarap Temalı Parkı Yarın Fransa’da Açılacak!

Romantik balayı ve tatillerin vazgeçilmez ülkelerinden biri olan Fransa, sadece Eiffel Kulesi ve Paris şehrinden ibaret değil. Bünyesinde Louve Müzesi, Versay Sarayı, Love Lock Köprüsü gibi simgeleşmiş mekanların yanı sıra Aquarium de Paris gibi modern ve sıra dışı bir yapıya da ev sahipliği yapan Fransa; şarap severleri kendilerinden geçirecek bir tema parkının açılışını gerçekleştirmek üzere. Kendi sınıfının en pahalı alkollü içecekleri arasında, şaraplar kategorisinde bulunan 1811 Château d’Yquem gibi büyülü içecekleriyle de büyük bir üne kavuşmuş Fransa için dünyanın ilk şarap temalı parkını açmak sürpriz olmasa gerek.

UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ndeki Bordeaux şehrinde üretilen dünyanın en pahalı şarapları gezegenin dört bir yanına şöhretlerini duyurmayı başarmıştır. Meşakkatli uğraşılar sonucunda ve kaliteli malzemelerin de yardımıyla enfes tatlara kavuşan bu leziz şaraplar, artık “La Cité du Vin” adı verilen bir şarap tema parkında sergilenecekler. Fransa’nın en iyi şaraplarının sergileneceği bu tema parkını dilerseniz herkesten önce bizler gezelim.

İşte karşınızda dünyanın ilk şarap temalı parkı!

Dünyanın İlk Şarap Parkının Tasarımı

Dünyanın İlk Şarap Parkının TasarımıDünyadaki bütün şarap severler toplanın! Unutulmaz bir yolculuğa çıkıyoruz. Fransa’nın şarap cenneti olarak kabul edilen şehri Bordeaux’da açılışı gerçekleşecek olan La Cité du Vin (Şarap Şehri) adındaki tema parkı, bugüne kadar açılan bu tarz yerlerden farklı bir amaca hizmet ediyor. Dünyanın ilk şarap tema parkı olan La Cité du Vin, bünyesinde şarapların fışkırdığı bir çeşmeden daha da fazlasını barındırıyor. Toplamda 10 katlı bir şarap müzesi olarak kabul gören bu tema parkı, şarap ruhunu yeniden uyandırmak için tasarlanmış.

La Cité du Vin Tema Parkının İçerisinde Neler Bulunuyor?

La Cité du Vin Tema Parkının İçerisinde Neler Bulunuyor?Fransa’da bulunan dünyanın ilk şarap tema parkı; 20 adet çekici tema alanına, şarap tatma mekanlarına, şarap kurslarına, enfes şarapları leziz yemeklerle eşleştiren bir restorana ve 50’den fazla türde şarabın bulunduğu bir de bara ev sahipliği yapıyor. Ayrıca dünya çapında bir tüccar kalyonunun simülasyonu ile de bot turu yapabileceğiniz bu güzel yapı, şarap severlerin ve gurmelerin akınına uğrayacak gibi görünüyor.

Şarap Tema Parkının Giriş Ücreti Ne Kadar?

Şarap Tema Parkının Giriş Ücreti Ne Kadar?Eşsiz bir müze veya tema parkı olarak kabul edilen La Cité du Vin, ayrıca bir de 80 adet farklı türde şarap satın alabileceğiniz özel bir şarap mağazasını da bünyesinde barındırıyor. Kesinlikle sıradan bir tema parkının ötesinde olan bu mekan, her türden şarap severin gidip görmesi gereken bir yer. Tam olarak 1 Haziran’dan itibaren misafirlerini ağırlamaya başlayacak olan La Cité du Vin tema parkına kişi başı 22 dolar ödeyerek giriş yapabilirsiniz.

Şarap denince akla gelen ilk ülke olan Fransa, dünya çapında markalaşan şaraplarını onurlandırmak için adeta bir müze niteliğinde şarap tema parkı açıyor. “Şarap Şehri” anlamına gelen La Cité du Vin adının verildiği bu etkileyici yapı, dünyanın ilklerinden biri olarak da tarihe geçmeyi başarıyor. Peki, yarın açılacak olan dünyanın ilk şarap tema parkının tarihi misafirlerinden olmak istemez miydiniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum