Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İnanılması Güç Bir Fiyata Tasarlanan Dünyanın En Pahalı Yılbaşı Ağacı

İnanılması Güç Bir Fiyata Tasarlanan Dünyanın En Pahalı Yılbaşı Ağacı
Son Güncelleme: 
Yorum

Evet, bir yılın sonuna daha geldik. 2015’in sonlarına doğru adım adım yaklaştığımız şu günlerde yurdun çeşitli yerlerine kar tanelerinin de düşmesiyle iyiden iyiye kış konseptine büründük. İçimizdeyse tatlı bir heyecan var. Çünkü senede bir defa kapımızı çalan özel yılbaşı gecesine şimdiden planlar yapılmaya başlandı.

Noel, başta Avrupa ve Amerika olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde Hıristiyan topluluklarınca kutlanan dini bir bayram olarak bilinse de biz bu özel geceyi kendi kültürümüze uyarlamayı “başardık.” Bu istisnai gün Türkiye’de; enfes yemeklerin, kırmızı kıyafetlerin, çeşitli aktivitelerin ve yılbaşı ağaçlarının gölgesinde kutlanıyor. Evet, artık ülkemizde de yılbaşı ağaçları yılın son gününün vazgeçilmezleri arasına girmiş durumda. Sonuçta, üzerindeki renkli süsler ve ışıklar ile oldukça eğlenceli görünen ağaçlar, yılbaşı kutlamalarının bir tamamlayıcısı oluyor.

Peki, internet üzerinden ya da mağazalardan kolaylıkla satın alabileceğiniz bu ağaçların ortalama fiyatlarını biliyor musunuz? 2 metrelik bir ağaç süsleriyle birlikte ortalama 100 TL’ye satılıyor. Bu konseptin en önemli müşterileriyse kafeterya ve restoranlar. Birkaç yazı ve yılbaşı ağacıyla birlikte kolaycacık mekana bu ambiyansı verebilmek mümkün oluyor. Ortalama 100 TL’ye mal olan bu ağacın sizce en pahalısı ne kadardır? Tabi ki dünyanın en pahalısını soruyorum. Bu sorunun cevabını araştırırken “şok” edici bir fiyatla karşılaştık ve sizlere bu yazıyı hazırladık. Bu ağaç hangi özelliklere sahipmiş, gelin hep birlikte öğrenelim.

İşte karşınızda dünyanın en pahalı yılbaşı ağacı:

Emirates Palace Hotel’in Özel Yılbaşı Ağacı

Emirates Palace Hotel’in Özel Yılbaşı AğacıBirleşik Arap Emirlikleri, Abu Dabi’de bulunan 7 yıldızlı bir otelin girişinde karşımıza çıkan bu ağaç, kelimenin tam anlamıyla “inanılmaz” diyebilirim. 302 odası bulunan Emirates Palace Hotel’in lobisinde sergilenen yılbaşı ağacı tam 13.1 metre uzunluğunda. Üzerinde bulunan süslemeler ise ayrıca dikkat çekici. Ancak daha önce, bu ağacın sadece kendi fiyatının 10.000 dolar olduğunu söyleyerek, sizi birazdan duyacağınız gerçeğe hazırlayalım.

Emirates Palace Hotel’in Özel Yılbaşı Ağacı MücevherlerYılbaşı ağacı; içerisinde elmas, inci, zümrüt ve safir gibi değerli taşların olduğu 181 eşsiz parça ile donatılmış. Bu taşların hepsi Style Gallery’in sahibi Khalifa Khouri tarafından temin edilmiş. 7/24 güvenlik sistemi ile korunan etkileyici ağaçta, mücevherlerin yanı sıra göz alıcı süslemeler ve ışıklandırmalara da yer verilmiş. Biliyorsunuz ki Abu Dabi de bizim gibi Müslüman bir toplum. Ki otel müdürü Hans Olbertz de bu konu hakkında şu açıklamayı yapmamış: “Bu yılbaşı ağacının, dini inanışlarımıza zarar vereceğini düşünmüyorum.”

DÜNYANIN EN LÜKS 7 YILDIZLI OTELLERİ isimli yazımızdan bu lüks mekanın ayrıcalıklarını daha yakından öğrenebilirsiniz.

Sonuçta, sahip olduğu fiyatıyla Guinnes Rekorlar Kitabı’na girebilecek olan ağacın toplam değeriyse tam 11 milyon dolar! İşin özü, bu yılbaşı ağacı dünyanın en pahalısı olma unvanını kesinlikle hak ediyor. Ne dersiniz, sizce de öyle görünmüyor mu?

Tam 11 milyon dolarlık bir ağaç! Üzeriyse sanki yılbaşı büyük ikramiyesi ona isabet etmiş gibi. Dünyadaki bu lüks çılgınlığının sonu ne olur bilinmez; ama özellikle Birleşik Arap Emirlikleri’nde yer alan güzide mekanlar bu konuda bizi şaşırtmaya devam edeceğe benziyor. Gelelim yorumlarınıza, bu milyon dolarlık ağaç hakkında ki düşünceleriniz nedir?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu