Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Dünyanın En Pahalı Bisiklet Koltuğu ”Crown Saddle”

Dünyanın En Pahalı Bisiklet Koltuğu ”Crown Saddle”
Son Güncelleme: 
Yorum

İnsanların severek kullandığı, iki tekerlekli ve çevre dostu ulaşım aracıdır bisiklet. Kullanırken aynı zamanda spor da yapmış olduğumuz araçlar hem insana hem de doğaya yarar sağlayan oldukça popüler vasıtalardır. Bilinen bir gerçek şu ki bisiklet sürmeyi hepimiz severiz ya da en azından bir zamanlar, henüz çocukluğumuzu kaybetmemişken sevmişizdir. Tabi bu aracı kullanmayı tercih etmemizin bir nedeni de rahatlığıdır. Örneğin, viteslerinin geçişi tekerleklerinin kalitesi ve belki de en önemli unsuru selesinin rahatlığı. Konfor yoksunu bir koltuğa sahip olan bisikleti kim sürmek ister, değil mi?

Günümüzde insanların rahatlığı en ince ayrıntısına kadar düşünülüyor ve tabii olarak bisiklet koltuklarının konforu da bir şirket tarafından düşünülmüş. 2010 yılında kurulan Crown Saddle isimli firma, yalnızca şıklığı bakımından değil aynı zamanda rahatlığı ve kalitesi bakımından da türünün en iyisi olacak bisiklet koltuklarını üretti. Böylece Crown Saddle dünyanın bilinen en pahalı bisiklet koltukları ününe erişmiş oldu. Vasıfları göz önüne alındığında ise 3 çeşit olarak üretilen tasarımları sizlerle paylaşıyoruz. Firmanın tasarladığı selelerin fiyatları ise ortalama 1.772-2.250 dolar aralılığındadır.

İşte karşınızda dünyanın en pahalı bisiklet koltuğu Crown Saddle:

Konig Friedrich

Konig FriedrichSınırlı sayıda üretilen ve sadece 80 adet olan Konig Friedrich, karbon fiber bir gövdeye ve Kevlar küreklere sahip. Üzerinde altın da kullanılan koltuk, adeta sanatsal bir çalışma olarak karşımızda duruyor. Ayrıca içerisinde bulunan karbon sayesinde, bisiklet selesi oldukça hafif olma özelliğine sahip.

Graf Ludwig

Graf LudwigGraf Ludwig isimli bisiklet koltuğunun üzeri, gri ve beyaz deriyle kaplı. Selenin borusuna mükemmel bir şekilde dikilen koltuk, karbon fiber özelliğinde üretilmiş. Rodyum kaplama olan Graf Ludwig, isteğinize göre altın ya da platin kaplama da yapılabiliyor. Elbette, deri koltuğun da değişik renk seçenekleri bulunuyor.

Herzog Ebhardt

Herzog EbhardtOrta seviyede bir ağırlığa sahip olan koltuğun ağırlığı 93 gram. Karbon fiber olma özelliğine olan koltuğun derisi, çift ve ince el işçiliğiyle seleye sabitlenmiştir. Altın motiflerle süslenmiş koltuktan ise yalnızca 80 adet üretilmiş.

Bisiklet kullananlar aşinadır. Eğer sağlıklı bir sürüş keyfi yaşamak istiyorsanız mutlaka bisikletin tasarımı size uygun olmalıdır. Burada da en önemli hususlardan biri de koltuğu. Saatlerce yapacağınız yolculuğun size zorlu anlar yaşatmasını istemiyorsanız, kendinize göre profesyonel bir koltuğa sahip olmalısınız.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu