Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Dünyanın En Büyük Madencilik Havuzları Bağlantı Sorunları Yaşıyor

Bazı madencilik havuzlarından aksaklık yaşandığı haberleri geliyor.
Dünyanın En Büyük Madencilik Havuzları Bağlantı Sorunları Yaşıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Binance Pool, F2pool, Poolin ve ViaBTC dahil olmak üzere büyük kripto madenciliği havuzları, son 24 saat içinde Telegram kanallarında bağlantı sorunları yaşadıklarını bildirdi.

Binance Pool ve Poolin, sorunun (DNS) kirliliğinden kaynaklandığını söyledi. F2pool ayrıca havuzun alan adının düzgün bir şekilde çözülmediğini söyledi. ViaBTC kullanıcıları da havuza erişimde zorluk yaşadıklarını bildiriyor. Havuzdan yapılan açıklamada sorun yaşandığı kabul edildi.

ProofofWork.Energy danışmanlık firmasının kurucusu ve Poolin’in eski başkan yardımcısı Alejandro De La Torre, bağlantı sorunlarının öncelikle Çinli madencileri etkilediğii söyledi. De La Torre, Çin hükümetinin madencilik havuzlarına müdahale ettiğini düşünüyor.

Binance Pool’un Bitcoin hash oranı son 24 saatte %14 düştü. BIT Mining’in bilgi platformuna göre F2pool neredeyse %8 ve ViaBTC %7 düştü .

Havuzların operasyonlarının büyük bir kısmı, kripto madenciliğini yasaklayacağını açıklayan Çin’de bulunuyor. Hash oranları yalnızca Çin’den gelmiyor. Madenciler yıl sonuna kadar ülkeden çıkmayı planladıklarını söylemişti.

Binance Pool, F2pool ve Poolin, kullanıcılara sorunu çözmek için DNS’lerini değiştirmelerini tavsiye etti. Uzun vadede çözüm için ise VPN kullanılması öneriliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%