Yatırım yapmaya başla!

Corona Virüsü, Dünya Sağlık Örgütü’ne TikTok Hesabı Açtırdı

Dünya Sağlık Örgütü, Corona virüsü nedeniyle bilgilendirme yapmak için TikTok hesabı açtı.
Corona Virüsü, Dünya Sağlık Örgütü’ne TikTok Hesabı Açtırdı

Çini ve dünya genelinde 50’den fazla ülkeyi etkisi altına alan Corona virüsü, her geçen gün daha büyük bir tehdit haline gelmeye devam ediyor. 2 bin 800’den fazla insanın hayatını kaybettiği salgın nedeniyle, tedavi gören insan sayısı ise 82 bine ulaştı. Teknoloji sektörü de Corona virüsünden olumsuz etkileniyor ve pek çok şirket üretim süreçlerinde aksamlar yaşanıyor.

Salgınla ilgili doğru bilginin ilk adresi olarak görülen Dünya Sağlık Örgütü, geçtiğimiz günlerde uluslararası acil durum ilan etmişti. Kurum ayrıca salgının yayılması ile beraber tehdit seviyesini ‘en yüksek’ olarak açıkladı. Günümüzde insanların doğru bilgiye ulaşması için sosyal medya büyük öneme sahip.

Son yıllarda en çok indirilen sosyal medya uygulamalarının başında ise TikTok geliyor. Dünya Sağlık Örgütü yaptığı açıklama ile asılsız bilginin önüne geçmek amacıyla TikTok hesabı açtığını duyurdu.

WHO’dan TikTok Hamlesi

WHO’dan TikTok Hamlesi

Birleşmiş Milletler bünyesinde faaliyet gösteren kamu kuruluşu Dünya Sağlık Örgütü, insanlar ile iletişime geçmek için sosyal medyayı faal bir şekilde kullanıyor. Kurum açtığı TikTok hesabı ile çok daha fazla insana ulaşmayı ve doğru bilgi sağlamayı amaçlıyor. Resmi hesabın açılması ile beraber insanları bilgilendirici bir de video paylaşıldı. Videonun açıklama bölümünde, “Size güvenilir ve zamanında halk sağlığı tavsiyesi sunmak için TikTok‘a katılıyoruz.” ifadeleri yer alıyor.

@whoWe are joining @tiktok to provide you with reliable and timely public health advice! Our first post: How to protect yourself from ##coronavirus ?♬ original sound – who

Corona virüsünün dünya genelinde yaygınlaşması ile beraber sosyal medyada da asılsız çok sayıda bilgi dolaşmaya başladı. Kurum özellikle Facebook, Twitter ve TikTok üzerinden yayılan yanlış bilgilere karşı savaş açmış durumda. TikTok’ta bazı kişiler hasta olmamasına rağmen salgına yakalanmışçasına videolar paylaşmaya başlamıştı. Bu tarz paylaşımlar en az salgının kendisi kadar sosyal medyada korkunun yayılmasına neden oluyor.

TikTok’a katılan ilk sivil toplum kuruluşu TikTok değil. Daha önce Unicef ve Kızıl Haç gibi kurumlar da yanlış bilginin yayılmasını önleme adına TikTok hesabı oluşturmuştu. Kullanıcılar artık TikTok’ta virüse dair yaptıkları aramalarda WHO’nun resmi web sitesine yönlenecek. Bu da insanların en doğru bilgiye resmi kaynaklardan ulaşmasını sağlayacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum