Yatırım yapmaya başla!

Dünya Çölleşme ile Mücadele Günü Etkinliklerine 20 Ülkeden Katılım Sağlanacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, gelecek hafta Ankara’da düzenlenecek olan Dünya Çölleşme ile Mücadele Günü etkinliklerinin detaylarını anlattı.
Dünya Çölleşme ile Mücadele Günü  Etkinliklerine 20 Ülkeden Katılım Sağlanacak

17 – 19 Haziran tarihleri arasında, Ankarada’da Dünya Çölleşme ile Mücadele Günü kapsamında etkinlikler düzenlenecek. Yaklaşık 20 ülkenin bakan ve üst düzey bürokratlarının katılacağı etkinliklere, uluslararası ajanslardan 16 medya mensubu ve 50’ye yakın uzman katılacak. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli çölleşme sorununun masaya yatırılacağı etkinlikler hakkında bilgi paylaştı.

Bakan Bekir Pakdemirli, etkinlik kapsamında düzenlenecek Uluslararası Toprak Kongresi’ne 58 yabancı araştırmacının katılacağını söyledi.

Bakan Bekir PakdemirliDünya Çölleşme ile Mücadele Günü dolayısıyla düzenlenecek etkinliklere Birleşmiş Milletler Çölleşme ile Mücadele Sözleşmesi’ne (UNCCD) akredite 15 ulusal sivil toplum kuruluşunun yanında 2 binden fazla kişinin katılım sağlayacağı bildirildi.

ATO Congresium Kongre Merkezi Oditoryumu’nda yapılacak olan organizasyonda Uluslararası Fotoğraf Yarışması’nda dereceye girenlere ödüllerinin de verileceğini söyleyen Pakdemirli, daha sonra bakanlar düzeyinde toplantı düzenleneceğini ifade etti. Toplantının ana gündeminin ise arazi tahribatının dengelenmesi ve ülkelerin sürdürülebilir kalkınmasının temeli haline getirilmesi olduğunu aktardı.

6 farklı salonda, 180’i sözlü olmak üzere 205 bildiri sunulacak.

Çölleşme Günü EtkinlikleriEtkinliğin detayları hakkında bilgi veren Bakan Pakdemirli, Çölleşme ile Mücadele Sözleşmesi’nin 25. yılı olması sebebiyle özel bir panel düzenleneceğini, Ankara’da yapılan etkinliklerin sonrasında 19 – 23 Haziran tarihlerinde ise Konya ve Mersin’de çeşitli oturumların yapılacağını anlattı.

Sivil toplum kuruluşlarının yer aldığı etkinlikler kapsamında; Türkiye Toprak Bilimi Derneği ile Tarımsal Araştırmalar, TEMA ve ÇEM iş birliğinde Çocuklar Forumu, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü ve Eğitim – Yayın Dairesi başkanlığı iş birliğinde Kadınlar Forumu yapılacağını açıkladı.

Etkinliğin ana gündem maddesi çölleşme ve arazi tahribatıyla mücadele olacak.

Ana Gündem Arazi TahribatıBakanlığa bağlı kuruluşlar ve UNCCD Sözleşmesi’ne akredite sivil toplum kuruluşlarının stantlarının da yer alacağı organizasyonda resim sergileri de düzenlenecek. Ayrıca Uluslararası Fotoğraf Yarışması’nı kazananlara ödülleri verilecek.

Etkinlik boyunca birçok panel, sunum, teknik gezi ve sergi gibi çalışmaların yapılacağını söyleyen Pakdemirli, küresel ve yerel bazda çölleşme konusunun ele alınacağını dile getirdi. Daha önceki çalışmalar sonucunda gelinen aşamaların neler olduğu ve gelecek yıllarda neler yapılacağına dair bir plan çıkarılacağını da sözlerine ekledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum