Yatırım yapmaya başla!

Düğün için Ucuz ve Kolay El Yapımı Hediyeler

Düğün için Ucuz ve Kolay El Yapımı Hediyeler

Size de ardı arkasına davetiyeler gelmeye başladı mı? Komşunuzdan tutun da aile dostunuza akrabalarınızdan iş arkadaşlarınıza varana kadar bir sürü yakınınızın evlenmek için sıraya girdiğini düşünüyor musunuz? Bayramdan sonra katılmanız gereken düğünleri, nikah törenlerini düşündükçe sizin de içiniz daralıyor mu? Ne giyeceğinizden, yapmanız gereken alışverişlerden bahsetmiyorum bile. Benim söylemek istediğim şey yalnızca düğün takıları! Eliniz boş bir şekilde gidemeyeceğiniz ama katıldığınız her düğün için alırsanız da bütçenizi epey zorlanacağını bilerek kara kara ne yapacağınızı düşünüyor olabilirsiniz. Sonuçta; düğün sezonu açıldı ve katılmanız gereken bir dizi davet var.

İnceleyebilirsiniz:
Ucuz Ama Manevi Değeri Yüksek 11 Babalar Günü Hediyesi

Gittiğiniz her düğünde hediye olarak altın takacak durumunuz olmayabilir. Nitekim bu gayet normaldir. Özellikle de çevresi geniş olanlar için her düğüne bir altın takma düşüncesi gerçekten korkutucu olabilir. Düşünsenize, bunun uzaktan akrabası var, arkadaşı var, kuzeni var, iş ortağı var, kısacası var da var. Önümüzdeki sezon içinde en az 5 düğüne katılsanız bile bu size aşağı yukarı 1000 liraya mal olacaktır. Ki bu rakamın haricinde düğün için yapacağınız ekstra harcamalar (kuaför, yol, alışveriş) da olacaktır. Ayrıca çoğunuzun 5’ten daha fazla davete katılmanız gerektiğini de tahmin edebilirim. İşte tüm bu nedenlerden dolayı, sizleri düğün telaşından ve takı takma mecburiyetinden kurtaracak bazı önerilerden bahsetmek istedim.

Sonuçta; düğüne katılan herkes hediye olarak ille de altın takmalı diye bir kural yok, öyle değil mi? Tamam, ev kuranlara yardım etmek bizde adettendir ama bu durum ancak kişinin bütçesinin uygun olması durumunda geçerliliğini korumaktadır. Yani bir sürü borcunuz varken, kendi evinizi geçindirmeye zorlanırken tutup da her düğün için bir çeyrek altın götürmenin hiç ama hiç manası yoktur. Bunun yerine bütçenize göre hareket etmeniz ve çiçeği burnunda çiftler için eliniz el verdiğince bir şeyler yapmanız çok daha mantıklıdır.

Hem maksat onların bu mutlu gününde yanlarında olmak, sevinçlerini paylaşmak değil midir? O halde aklınızdan “altın almazsam ayıp olur” düşüncesini çıkartın ve bütçenize uygun hediyelere yönelin diyorum. Evet, hemen şimdi isterseniz kendi el emeğinizle yapabileceğiniz isterseniz de dışarıdan gayet uygun fiyatlara temin edeceğiniz bazı düğün hediyelerinden bahsedeceğiz. Yeni çiftler için hem ev hediyesi hem de düğün hediyesi olabilecek bu hediyeleri gerçekten düşünmelisiniz.

Fotoğraflı Harfler!

Fotoğraflı Harfler!Daha önce hiç gördünüz mü bilemiyorum ama son zamanların en popüler fotoğraflı aksesuarlarından biri de bu. Yani kişiye özel fotoğraf kolajı kaplanmış ahşap harfler! Resimde de gördüğünüz gibi burada büyük harfler ve üzerinde de kolajlanmış fotoğraflar yer alıyor. Genç çiftin isimlerinin baş harflerini kullanarak yapabileceğiniz ya da yaptırabileceğiniz bu hediye, hem çiftin evlerini süsleyecek hem de onlara sizi hatırlatacaktır. Sonuçta fotoğraflı harfler gerçekten de modern ve şık bir görüntüye sahipler. Bu hediyeleri kendiniz yapmak için ahşap ya da mukavva harflerden alabilir, üzerine de çiftin güzel fotoğraflarından oluşan bir kolaj çalışması uygulayabilirsiniz. Tabii, isterseniz bu hediyeyi dışarıya da uygun fiyatlara yaptırabilirsiniz. Seçiminizi yapın ve çiçeği burnunda çiftleri bu anlamlı hediyeyle mutlu edin.

Çoklu Çerçeveler!

Çoklu Çerçeveler!Katılacağınız düğünler için düşünebileceğiniz hediyeler arasında çoklu çerçeveler de yer alıyor. Son zamanlarda hemen herkesin evinde olan ve şık aksesuarlar arasında yer alan çoklu çerçeveleri gayet uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz. Bu çerçevelerin içine çiftlerin en güzel fotoğraflarından birkaçını yerleştirerek onlar için gerçekten özel hediyeler hazırlayabilirsiniz. Özellikle de arkadaşlarınızın düğünleri için düşünebileceğiniz bu hediyeyle, onları mutlu edebilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş Tarif Defteri!

Kişiselleştirilmiş Tarif Defteri!Evet, gördüğünüz gibi düğünlerde hediye olarak verebileceğiniz bir sürü farklı seçenek var. Kişiselleştirilmiş tarif defteri de bu seçeneklerden bir diğeri! Mağazalardan ya da internetten alacağınız tarif defterlerini istediğiniz gibi tasarlayarak, yakınlarınızın en güzel günlerinde onları böyle sevimli bir hediyeyle şaşırtabilirsiniz. Mesela; yakın bir kız arkadaşınız evleniyor. Ve daha önce makarnayla kızartmadan başka hiçbir şey yapmamış arkadaşınıza laf aramızda mutfak konusunda yardımcı olmak istiyorsunuz. Üzerine arkadaşınızın ismini yazıp istediğiniz gibi kişiselleştirebileceğiniz bu tarif defteriyle ona güzel bir hediye vermiş olmaz mısınız?

Fotoğraf Baskılı Bardak Altlıkları!

Fotoğraf Baskılı Bardak Altlıkları!Düğünler için ucuz ve sıra dışı hediyeler arasında fotoğraf baskılı bardak altlıklarından da bahsetmek istedim. Özellikle de arkadaşlarınızın düğünleri için düşünebileceğiniz bu hediye de taze çiftler için uygun olacaktır. İsterseniz arkadaşlarınızın resimleriyle isterseniz de onları yansıtan başka figürlerle kolaylıkla yaptırabileceğiniz bu minik hediyelerle tanıdıklarınıza hem anlamlı hem de şık bir hediye vermiş olursunuz. Ne dersiniz; katılacağınız düğün sahiplerinden kaç tanesine bardak altlığı hediye edebilirsiniz?

Kişiye Özel Tablolar!

Kişiye Özel Tablolar!İsterseniz yakınlarınızın fotoğraflarından isterseniz de onları anlatan sözlerden oluşan bir tabloyu da düğün hediyesi seçenekleri arasında düşünmelisiniz. Mesela; yakın bir arkadaşınızın düğünü yaklaşıyor. Ve onlara altın yerine çok daha özel bir hediye vermek istiyorsunuz. En özel anlarını yansıtan fotoğraflardan ya da onlar için önemli olan bir şarkının sözlerinden kişiye özel tablolar tasarlatabilirsiniz. Salonlarının başköşesini süsleyecek böyle bir hediye sizce de çok anlamlı olmaz mı?

Fotoğraf Askısı!

Fotoğraf Askısı!Evet, küçük bir altın yerine yakınlarınıza hem düğün günlerini hem de sizi hatırlatacak bir başka hediye de fotoğraf askıları! Bildiğiniz gibi, piyasada bir sürü farklı fotoğraf askısı var. Bunların içinden düğün sahiplerine uygun olacak aksesuarı seçebilir ve evleri için güzel bir anı köşesine sahip olmalarını sağlayabilirsiniz. Sonuçta; belki de ömürlük olacak bu hediyeyle onlar için güzel bir jest yapabilirsiniz, hem de bütçenizi yormadan!

Özel Tasarlanmış Tabaklar, Bardaklar!

Özel Tasarlanmış Tabaklar, Bardaklar!Kendi ellerinizle hazırlayabileceğiniz bu hediye de yeni çiftler için gayet uygun olacaktır. Yapmanız gereken tek şey düz porselen kupa, bardak ya da tabak ile porselen kalemleri satın almak. Sonra da bu bardakları, tabakları istediğiniz gibi yazıp çizmek. Mesela; astrolojiye meraklı bir kız arkadaşınız evleniyordur. 12 tane düz porselen kupa alarak her birine bir burcu ve birkaç önemli özelliğini yazabilirsiniz. Düşünsenize; arkadaşınız evine gelen her misafire kahve ikram ederken burcunu soracak ve bardağını ona göre seçecektir. Ayrıca her defasında da gülümseyerek sizi hatırlayacaktır. Sizce de bu düşünce gayet sempatik ve eğlenceli değil mi?

Kişiye Özel Kesme Tahtası!

Kişiye Özel Kesme Tahtası!Kişiye özel kesme tahtası da düşünebileceğiniz hediye seçenekleri arasında. İnternetten kolaylıkla edinebileceğiniz bu ürünler sayesinde üzerinde arkadaşınızın ismi ve belki sizden birkaç küçük muzip notla işlenmiş bir kesme tahtası hediye edebilirsiniz. Özellikle de mutfak konusunda deneyimsiz olan gelin adayları için bu hediye gerçekten düşünülebilecek bir seçenek. Sonuçta; daha önce kesme, doğrama işlerinde tecrübe edinmemiş yeni gelinler bir salatalık doğramak için bile kesme tahtasına ihtiyaç duyacaklardır. Ve onlara özel tasarlanmış kesme tahtasını her ortaya çıkardıklarında sizi “sevgiyle” anacaklardır.

Evet, gördüğünüz gibi katılmanız gereken onca düğün için kuyumcuların yolunu tutmanıza falan gerek yok. Ya da bütçeniz hiç de iyi değilken, düğün sahiplerine karşı mahcup olmamak için borçla harçla altın almanıza gerek yok. Yukarıdaki sıra dışı hediyelerle de pekala çiçeği burnunda çiftleri mutlu edebilirsiniz. Ne diyorsunuz; yukarıdaki hediye seçeneklerinden hangisi ya da hangileri önünüzdeki düğünlerde verilmek için uygun?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ev Ekonomisi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum