Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Dubai, Blockchain Tabanlı KYC Sistemini BAE’ye Genişletiyor.

Dubai'nin Ekonomik Kalkınma Departmanı, blockchain teknolojisi üzerinde çalışan özel bir KYC geliştiriyor.
Dubai, Blockchain Tabanlı KYC Sistemini BAE’ye Genişletiyor.
Son Güncelleme: 
Yorum

Dubai’nin Ekonomik Kalkınma Departmanı, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki finans kurumlarına blockchain tabanlı KYC sistemini genişletmeye hazırlanıyor. DIFC yayınladığı duyuru ile planlanan proje genişlemesi hakkında bilgilendirmede bulundu. Bildiriye göre, her iki kuruluş da KYC platformunu BAE genelinde genişletmek adına bir anlaşma imzaladı.

Söz konusu proje ilk olarak Şubat 2020’de duyurulmuş ve 120 şirket Temmuz ayında katılım sağlamıştı. DIFC, blockchain tabanlı KYC platformunun şu anda BAE’deki tüm elektronik KYC kayıtlarının yarısına yakınını elinde tuttuğunu belirtiyor.

KYC ile Doğrulanmış Veriler Daha Verimli Paylaşılıyor

KYC ile Doğrulanmış Veriler Daha Verimli Paylaşılıyor

KYC sisteminin benimsenmesini hızlandırma ihtiyacına ilişkin açıklamada, platformun lisans otoriteleri arasında doğrulanmış verilerinin daha verimli paylaşımını sağlayacağı belirtildi.

Dubai Ekonomi, BAE Dubai kurumsal sektör CEO’su Abdulla Hassan, 2020’deki lansmanının ardından platform, yalnızca yatırımcılar için banka hesabı açma prosedürlerini basitleştirmede değil, aynı zamanda bankaların doğrulanmış KYC verilerini dijital olarak almalarını sağlamada giderek daha önemli hale geldiğini söyledi.

Bu girişimin Dubai ile BAE’nin küresel iş yapma kolaylığı sıralamasında olumlu bir etkiye sahip olduğu ifade edildi. Blockchain tabanlı KYC konsorsiyumu, BAE tarafından kripto ve blok zinciri teknolojisi ile uğraşırken benimsenen olumlu duruşun birçok örneğinden biri olarak gösteriliyor. Dubai’nin mali düzenleyicileri halihazırda kripto düzenlemeleri üzerinde çalışıyorlar ve otoritelere konuyla ilgili geri bildirimde bulunmaları için 30 günlük süre vermişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%