Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

DOTA 2 Turnuvalarının Ödül Havuzu için 34 Milyon Dolar Para Toplandı

Popüler MOBA oyunu DOTA 2 turnuvalarında dağıtılacak ödül havuzu rekor seviyeye ulaştı.
DOTA 2 Turnuvalarının Ödül Havuzu için 34 Milyon Dolar Para Toplandı

Video oyunlar her geçen gün daha fazla insan tarafından oynanmaya devam ediyor. Farklı zevklere yönelik çok sayıda oyun bulunuyor ve kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Dünyanın dört bir yanında en çok oynanan oyunlardan birisi ise DOTA 2 olmakta. Çok oyunculu çevrimiçi savaş arenası oyunu 2013 yılından bu yana her geçen gün daha fazla kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Valve tarafından geliştirilen oyunun ücretsiz olması da daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlıyor.

Son yıllarda e-spor turnuvalarının yaygınlaşması ile beraber DOTA 2’nin de turnuvalarının düzenlendiğine tanık oluyoruz. Dünyanın önde gelen turnuvaları arasında LoL ve DOTA 2’nin yer aldığını söyleyebiliriz. Önümüzdeki süreçte düzenlenecek The International 10 turnuvası için ödül havuzu bir süredir açık durumda. Ödül havuzu için toplanan son para açıklandı. Bugüne kadar toplanan paranın rekor seviyede olduğu görülüyor.

DOTA 2 için Rekor Ödül Havuzu

DOTA 2 için Rekor Ödül Havuzu

Dünyanın en çok oynanan oyunlarından biri olan DOTA 2, son yıllarda düzenlenen The International turnuvaları ile sıkça gündeme geliyordu. Bu yıl düzenlenecek turnuvanın ne zaman başlayacağı ise şu an için bilinmiyor. Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 pandemisi nedeniyle etkinliğe dair bir tarih açıklaması yapılmadı.

Ancak bu yıl ödül havuzu için toplanan para 34,519,053 dolara ulaştı. Bu rakam yeni bir rekor kırıldığını gösteriyor. Toplanan paranın satılan mücadele biletleri ile sağlandığı belirtiliyor. Bu paranın dörtte biri doğrudan ödül havuzuna aktarılıyor. Mücadele bileti alan oyuncular 10 seviye hediyeye sahip oluyor. Toplam paranın 40 milyon doları aşması halinde oyunculara 10 seviye daha hediye edileceği belirtildi.

DOTA ‘nin Twitter hesabından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada, The International organizasyonunun ne zaman düzenleneceğine dair bir tarih verilemeyeceği belirtildi. Hatta etkinliğin 2021 yılına kalabileceği konuşuluyor. Steam istatistikleri DOTA 2’nin platformun en popüler ikinci oyuncu olduğunu gösteriyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum