Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Discord Oyun Mağazasını Açtıktan Sonra Piyasa Değerini Katladı!

Oyuncuların iletişim uygulaması olan Discord, çevrimiçi mağazası ile piyasa değerini 150 milyon daha yükseltti.
Discord Oyun Mağazasını Açtıktan Sonra Piyasa Değerini Katladı!
Son Güncelleme: 
Yorum

İnternet üzerinden oyun oynayan milyonlarca kullanıcı, birbirleriyle haberleşmek için sesli chat uygulaması Discord’u kullanıyor. Platform gün geçtikçe bu gücünü katladı ve alanında rakipsiz olarak hizmet vermeye başladı. Şirket geçtiğimiz günlerde çevrimiçi oyun mağazasını açarak Steam’e rakip olduğunu ortaya koydu.

Son veriler Discord’un oyun mağazası açarak doğru bir karar verdiğini ortaya koyuyor. Şirketin piyasa değeri oyun mağazasını açtığı günden itibaren 150 milyon dolar yükseldi. Böylelikle toplamda şirketin toplam piyasa değeri 2 milyar doları geçmiş oldu. Discord’un elde ettiği kazanç ile yeni geliştirmelerin peşinde olduğu belirtiliyor.

Discord Oyun Mağazasını Geliştiriyor

Discord Oyun Mağazasını Geliştiriyor

Discord’a yakın kaynaklar, son dönemde elde edilen yüksek gelirlerin, oyun mağazasına yönelik olarak kullanılacağını belirtiyor. Şirket ayrıca sesli olarak birbirleri ile iletişim kuran kullanıcılar için de yeni geliştirmelere ara vermeyecek. Şirket daha önce sohbetlerde özel emoji kullanımı ve profil fotoğraflarını .gif yapma imkanını kullanıma sunmuştu.

Discord yapmış olduğu planlama ile aylık 5$ ve 10$ olmak üzere iki üyelik sistemi üzerinde çalışıyor. Söz konusu üyelik sistemlerinin Discord’un ana gelir kaynaklarından birisi olarak yerini alması amaçlanıyor. Şirket geçtiğimiz günlerde faaliyete geçirdiği çevrimiçi oyun mağazasını, alanında bir numara yapmayı kafasına koymuş.

Burada karşısında Steam gibi dişli bir rakibin olduğunu unutmamak gerekiyor. Bilindiği üzere Epic Games te oyun mağazası açarak Steam’e karşı rekabet edeceğini ortaya koymuştu. Yeni oyun mağazalarının Steam ile daha etkin mücadele etmek için geliştiricilerden daha düşük komisyon bedelleri aldıkları biliniyor. Görünen o ki önümüzdeki süreçte oyun sektöründeki rekabetin arttığına tanık olacağız.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu