Yatırım yapmaya başla!

Deutsche Bank’ın Londra Bürosunda Çalışanlar Ayrılmaya Başladılar

Deutsche Bank'ın Londra bürosunda çalışan kişilerin şimdiden ayrılmaya başladıkları sürecin daha hızlı olacağını gösterdi.
Deutsche Bank’ın Londra Bürosunda Çalışanlar Ayrılmaya Başladılar

Alman bankacılık devi Deutsche, dünkü toplantısında yeniden yapılanma ile ilgili planına göre 2022 yılına kadar 18 bin kişiyi işten çıkaracağını açıklamıştı. Yatırım bankacılığı biriminin geri çekilmesi ve hisse senedi işlemlerinden çıkması da yapılanma planları içinde yer alan diğer detayları oluşturuyor.

Deutsche Bank’ın yeniden yapılanma planı olarak açıkladığı işten çıkarmaların bugün Londra bürosunda başladığı söylendi.

Londra Ofisi Eleman ÇıkarmaBazı kaynaklar, ellerinde A4 zarfları ile mutsuz bir şekilde bürodan ayrılan çalışanlar gördüklerini bildirdiler. Konu ile ilgili güvenilir kaynaklara başvurulduğunda ise insanlardan sabah büroya geldiklerinde eşyalarını toplamaları istendiği doğrulanmış durumda.

Kesintiler, karlılığı artırmak amacıyla bankanın küresel hisse senedi satış ve ticaretinin kapatılmasıyla yapılıyor. Deutsche Bank’ın küresel personel sayısını 18 bin civarında azaltarak 74 bin civarına indireceği de dünkü toplantıda alınan kararlar arasında yer alıyor. Bankanın düzeltilmiş maliyetleri çeyrek katına kadar 17 milyar Euro’ya düşürme çabası olduğu da biliniyor.

Alman bankanın İngiltere genelinde 7990 personeli bulunuyor ve 1873 yılında Londra’da açılan ilk ofisinde 7000 kişiyi istihdam ediyor.

1873 Yılında İlk BüroBanka işten çıkarmaların bölgesel olarak bozulmadığını açıklamazken, hem Londra hem de New York, yatırım bankasının ticaret işlemleri için merkez teşkil ettiği biliniyor. Bu nedenle de sıkıntıya katlanabilecekleri tahmin ediliyor.

Bu sabah binanın dışındaki bir çalışanın ise içerideki olayların ayrıntılı ve karmaşık olarak nitelendirdi. Bazı kaynaklar ise Londra ve New York ofislerinin bazı çalışanlarının gece yarısı, sabah saatlerinde gerçekleşecek toplantı için davet e-postası aldığını söylüyorlar. Başka bir kaynak da birçok çalışanın zaten geçen hafta masalarını topladıklarını dile getirdi.

İş kesintileri ile birlikte Deutsche Bank, 74 milyar Euro değerinde “kötü banka” yaratmayı da planlıyor.

Kötü Banka İmajıYatırım bankacılığı şefi Garth Ritchie’nin çıkış gününun Cuma olarak ilan edilirken, 31 Temmuz’dan itibaren Sylvie Marherat ve Frank Strauss ile birlikte ayrılacağı söyleniyor. Kurulun ise Kasım ayına kadar verdiği süre tavsiyesine de uymuş oluyor.

Bir Deutsche Bank sözcüsü, “Yeniden yapılandırmanın kaynaklarımızı, müşterilerimizin bize en çok ihtiyaç duyduğu işlere odaklamak için bir teklif,” olduğunu söyledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum