Yatırım yapmaya başla!

Yeniden Yapılanma Maliyetleriyle Deutsche Bank 2Ç19’da 3.15 Milyar Euro Net Zarar Açıkladı

Deutsche Bank, ikinci çeyrekte yeniden yapılandırma maliyetleri arasında 3.15 milyar euro net zarar açıkladı. İşte detaylar;
Yeniden Yapılanma Maliyetleriyle Deutsche Bank 2Ç19’da 3.15 Milyar Euro Net Zarar Açıkladı

Alman borç veren Deutsche Bank, 2019 yılının ikinci çeyreğinde beklenenden daha zayıf net zarar açıkladı. 3.15 milyar euro seviyesindeki net zarar, Refinitiv analistleri bankanın bu ayın başlarında açıkladığı devasa yeniden yapılanma programı nedeniyle 1.7 milyar euro net zarar tahmin etmişlerdi.

Güç durumdaki Alman banka, geçen yılın aynı çeyreğinde 361 milyon euro net kar elde etse de o zamandan bu yana hisselerde düşüş ve yeni skandal dizisi nedeniyle sorun yaşıyordu. İkinci çeyrekte 3.15 milyon euro net zararın dışında bilançoda dikkat çeken bir diğer veri ise net gelir oldu.

Deutsche Bank’ın net geliri, 6.2 milyar euro olarak gerçekleşti ki geçen yılın aynı döneminde 6.59 milyar euro idi.

 Deutsche Bank İkinci Çeyrek Net Gelir 6.2 Milyar Euro 3.4 milyar euro da stratejik dönüşüm ücreti olarak aktarıldı. Bu ayın başlarında Deutsche Bank, küresel hisse senetleri işinden çıkacağını ve 2020’ye kadar 18 bin kişilik iş kesintisi yapacağını bildirmişti.

İlk öce ayrılacak kişiler ise üst düzey yöneticilerden Garth Ritchie, Sylvie Matherat ve Frank Strauss olmuştu. Deutsche Bank’ın yeniden yapılanacak olması piyasalarda yankı uyandırmış ve Wall Street firmanın planının çok iyimser olabileceği yönünde yorumlarda bulunmuştu.

Deutsche Bank CEO’su Christian Sewing de yaptığı bir açıklamada; bankayı dönüştürme stratejilerini uygulamak için şimdiden önemli adımlar attıklarını söyledi.

Christian Sewing İkinci Çeyrek Açıklama “Bunlar sonuçlarımızda yansıtılıyor. Yeniden yapılandırma maliyetlerimizin önemli bir kısmı, ikinci çeyrekte zaten hazmedildi. Dönüşüm masrafları hariç olmak üzere banka karlı olurdu ve daha istikrarlı olan işletmelerimizde gelirler ya düz kalır ya da büyüme gösterirdi.” dedi.

Deutsche Bank ayrıca 900’den fazla çalışana şimdiye dek bildirim yapıldığını veya rollerinin sonlandırılacağı haberini aldıklarını belirtti. Stratejik dönüşüm ücretlerini hariç tutarak net gelirin geçen yılın 401 milyon euro olan seviyesine karşılık 231 milyon euro olacağı bilgisini de verdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum