Yatırım yapmaya başla!

Deutsche Bank’ın Yatırım Bankacılığı Müdürü İstifa Ediyor

Deutsche Bank’ın yatırım bankacılığı şefi Garth Ritchie, Alman borç verenden karşılıklı anlaşma ile ayrılacağını açıkladı. Detaylar aşağıda;
Deutsche Bank’ın Yatırım Bankacılığı Müdürü İstifa Ediyor

Deutsche Bank’ın yatırım bankacılığı şefi Garth Ritchie, görevden ayrılacağını açıkladı. Ritchie’nın Alman borç verenden karşılıklı anlaşma ile ayrılacağı söylenirken, CEO Christian Sewing bugünkü basın toplantısında 23 yıllık hizmeti için Ritchie’ye teşekkür etmek istediğini dile getirdi.

Garth Ritchie’nin Deutsche Bank’ın ömürlük çalışanlarından biri olduğunu belirten Sewing, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Kariyeri boyunca ve son 15 aylık görevim boyunca mükemmel iş birliği ve ortaklığı için şahsen teşekkür etmek istiyorum.”

Garth Ritchie’nin Temmuz sonunda yönetim kurulundaki görevinden ayrılacağı ancak bankaya Kasım ayı sonuna kadar tavsiyelerde bulunmaya devam edeceği aktarıldı.

Garth Ritchie Temmuz Kurul Ayrılıyor Aynı açıklamada 50 yaşındaki Ritchie, bankanın artık daha fazla dönüşüm için hazır olduğunu fakat bölümünün ilerlemesi için yeni liderliğin gerektiğini bildirdi. Öte yandan kaynaklarda Ritchie’nin ayrılığının tamamen beklenmedik olmadığı da vurgulandı. Nitekim Deutsche Bank bir dizi skandalın merkezinde yer almış, incelemeler ve yatırımcılar Ritchie’nin maaşını eleştirmişlerdi.

Öyle ki en iyi ödeme alan Deutsche Bank yöneticisi olan Garth Ritchie, CEO Christian Sewing’in 7 milyon euro seviyesindeki ücretini bile gölgede bırakmıştı.

Garth Ritchie İstifa AçıklamasıBorç verenin düşük performansı ve düşen hisse fiyatıyla ilgili olarak hissedarlardan bazıları, 2018’de beş yıllık sözleşmesi uzatılmış olan Garth Ritchie’nin işi yönetmek için doğru kişi olup olmadığını sorgulamışlardı. Söz konusu yüksek ödemenin, Deutsche Bank’ın yıllarca zarar açıklamasının ardından kara geçtikten kısa süre sonra gelmesi de dikkat çekmişti.

Haziran ayında Alman savcı, diğerlerinin yanı sıra, iddia edilen vergi suçlarıyla ilgili genişleyen bir soruşturmada onu da tanımlamıştı. Deutsche Bank ve Ritchie ise iddiaları reddetmişti. İki kaynak CNBC’ye, Deutsche’nin denetleme kurulunun ABD hisse senedi bölümünün önemli ölçüde kesildiğini görebilecek bir yeniden yapılandırma planını görüşmek üzere Pazar günü toplanacağını söyledi. Deutsche Bank’ın hisseleri haberlerin ardından yüzde 1’den fazla arttı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum