Yatırım yapmaya başla!

Deutsche Bank CEO’su: “Frankfurt Yeni Londra Olacak”

Deutsche Bank CEO’su Christian Sewing; Frankfurt'taki konferansta dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Detaylar aşağıda;
Deutsche Bank CEO’su: “Frankfurt Yeni Londra Olacak”

Frankfurt’taki Avrupa Bankacılık Kongresi’nde konuşan Deutsche Bank CEO’su Christian Sewing, Avrupa bankalarının dünyanın en değerli finans kurumlarıyla rekabet edebilmeleri için bir bankacılık birliğine ihtiyaç duyduğunu söyledi.

“Bankacılık birliğini hızlandırmalı ve Avrupa’daki sermaye piyasaları birliği konseptini yeniden canlandırmalıyız” diyen CEO, Avrupa’nın ihtiyaç duyduğu bankaları yaratmak için daha büyük ve tek bir pazar kurmak zorunda olduklarını kaydetti. Deutsche Bank CEO’su Sewing konuşmasına; “bu, her ikisi de uzun vadede gerekli olan Avrupa bankaları arasında organik büyümeyi de konsolidasyonu da kolaylaştırmak için gerekli” sözleriyle devam etti.

Avrupa bankaları için büyümenin ve dünya çapında rekabet etmenin yeniden mümkün olabileceğinden bahseden Sewing, bunun için bazı koşullar öne sürdü.

Deutsche Bank CEO’su Avrupa Bankaları Yorumu

Nitekim bu koşullar arasında birleşme, dijitalleşmeyi doğru yapma ve normalleştirilmiş bir faiz ortamı ile Avrupa Merkez Bankası’ndan alınacak biraz destek vardı. Sonuçta; Deutsche Bank CEO’sunun ABD ve Çin’deki şirketlere karşı rekabet edebilmek için dijital yenilikler ve işbirliği yapma çağrılarında bulunması dikkat çekti.

Avrupa’nın şu anda geleceği ile kumar oynadığını vurgulayan Sewing, politika entegrasyonunda duraklama konusunda çok endişeli olduğunu kaydetti.

Deutsche Bank CEO’su Frankfurt İddiası Tüm bunların yanında, uzun süredir finansal sorunlar yaşayan bankanın CEO’su Frankfurt’u yeni Londra olarak gördüğü yönündeki açıklamalarıyla da başlıkları süslemeyi başardı. “Hangi Avrupa şehrinin Londra, New York ve Singapur’a emsal olacağıyla ilgili hararetli bir tartışma var. Bu noktada doğal seçimim olarak Frankfurt’u söylememe şaşırmamanız gerek” diyerek, Deutsche Bank’ın genel merkezinin Frankfurt’ta yer almasına gönderme yaptı.

Burada İngiltere’nin AB’nin finansal piyasalarına erişimini kaybetme yolunda ilerlerken, Amsterdam’dan Paris’e kadar bir dizi şehrin finans işini Londra’dan uzaklaştırmaya çalıştığı hatırlatıldı.

Yeni Londra Paris ve Fransa

Öte yandan Christian Sewing’in Frankfurt’taki konferansta yer alan meslektaşı BNB Paribas Başkanı Jean Lemierre’ye de takılarak; “Jean Lemierre, muhtemelen Paris’in de avantajlarının olduğunu savunacaktır” dediği aktarıldı. “Bence bunu centilmence yapmamız gerekiyor, rekabet Frankfurt’u ve Paris’i daha iyi hale getirecek” ifadeleriyle görüş bildiren Sewing, her iki şehrin de Brexit sonrası hazırlıklar için kazançlar kaydettiğini belirtti.

Örneğin; Goldman Sachs ve Morgan Stanley çalışanlarını Frankfurt’a taşırken, HSBC ile Bank of America Paris’i tercih ediyordu.
Uzun süredir sadece Avrupa’nın güçlü bir finans merkezine ihtiyacı olduğunu değil, aynı zamanda ABD’li borç verenlere bir alternatif sunabilecek güçlü bankalara sahip olması gerektiğini de savunan Sewing, Frankfurt’taki açıklamalarıyla günün odak noktalarından biri haline geldi denilebilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum