Yatırım yapmaya başla!

Deutsche Bank CEO’su: “Avrupa’nın Güçlü Bankalara İhtiyacı Var”

Deutsche Bank CEO’su Christian Sewing, şirketin Commerzbank’la birleşme spekülasyonları devam ederken Avrupa’nın güçlü bankalara ihtiyacı olduğunu söyledi. Detaylar aşağıda;
Deutsche Bank CEO’su: “Avrupa’nın Güçlü Bankalara İhtiyacı Var”

Deutsche Bank’ın Nisan ayında göreve getirilen CEO’su Christian Sewing, şirketin Commerzbank’la birleşeceği yönündeki spekülasyonlar sürerken çarpıcı açıklamalarda bulundu. Keza CEO; “Avrupa’nın mümkün olduğu kadar çok sayıda bankaya ihtiyacı yok. Avrupa’nın her şeyden önce güçlü bankalara ihtiyacı var” dedi.

Uzun süredir konuşulmasına rağmen Financial Times’ın Salı günkü haberiyle yeniden gündeme gelen Deutsche Bank – Commerzbank birleşmesinin üzerine gelen bu açıklamalar haliyle dikkat çekti.

Deutsche Bank CEO’su, bugün Frankfurt’taki bir bankacılık konferansında; birleşme spekülasyonuyla ilgili yorum yapmasa da anlaşma yapılabileceği yönünde sinyal verdi.

Deutsche Bank CEO’su Frankfurt Bankacılık Konferansı Konuşması Çünkü Sewing; “gerçek Avrupalı şampiyonların ortaya çıkması, birleşik bir düzenlemeye ve tek bir finansal piyasaya bağlıdır” dedi. Ayrıca sektördeki konsolidasyonun önemli ölçüde artacağı öngörüsünde bulundu. Avrupa’nın çok sayıda bankaya değil, güçlü bankalara ihtiyacı olduğunu vurgulayan Sewing, bu açıklamalarıyla birleşme spekülasyonlarına açık kapı bıraktı.

Diğer taraftan CEO; karlılığa dönmek için yapılan büyük işten çıkarmalara rağmen Deutsche Bank’ın küresel varlığından vazgeçme düşüncesinde olmadığını söyledi.

Christian Sewing Deutsche Bank' Commerzbank Spekülasyonlarına Yanıt Vermedi Durumu; “küresel hedeflerimiz, liderliğim altında tartışmaya açık olmayacak” ifadesiyle aktaran Sewing, dünya çapındaki siyasi krizlerin Deutsche Bank’ın müşterilerini küresel işlerinde desteklemesini önemli hale getirdiğini de kaydetti. Ve; “Bu küresel konumun ekonomimiz için en az Berlin Duvarı’nın yıkılışından sonra olduğu kadar önemli olduğuna ikna oldum” dedi.

Sewing ayrıca Avrupa ve ABD arasındaki gerginlik sürerken, finans ve risk yönetimi bölümünü birkaç Avrupalı olmayan bankaya bırakmanın çok riskli olduğunu da bildirdi.

Christian Sewing ABD Avrupa Arasındaki Gerilim yorumu Almanya’nın en büyük bankasının küresel finansal kriz öncesinde olduğu gibi, şimdi de dünya paza lideri statüsüne dönme emelleri olmadığını vurgulayan Sewing; “1, 2 ya da 3 numara olmak istediğimizi söylemek yanlış olur, elbette bunu yapamayız” açıklamasını yaptı.

Bunun yerine amacın, ödeme işlemleri, euro ve dolar takası, döviz ticareti gibi belirli alanlarda üst pozisyonlarını korumak olduğunu dile getirdi. Dolayısıyla da Deutsche Bank’ın yatırım bankacılığında aktif kalması gerektiğini söyledi. Sewing konuşmasında ayrıca temel amacının bankayı karlılığa döndürmek ve önümüzde 12 – 18 ay içinde bu konuda net bir ilerleme kaydetmek olduğunu bildirdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum