Yatırım yapmaya başla!

Denizbank’ın Satışı için Dubaililerle Görüşmelere Başlandı!

Sberbank, Denizbank'ın satış işlemi için Emirates NBD ile görüşmelere başladığını onayladı. Haberin ardından bankanın hisseleri son üç yılın zirvesini gördü.
Denizbank’ın Satışı için Dubaililerle Görüşmelere Başlandı!

Pazartesi günü Sberbank’ın Türkiye birimi olan Denizbank‘ın satışı için görüşme yaptığı bilgisi elde edilmişti. Satışlarla ilgilenenler arasında; Katar, Dubai, Bahreyn ve Çin’de yer alan bazı bankaların olduğu öğrenildi. Konuya ilişkin Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) bugün yayınlanan duyuruda, satış işlemi için Emirates NBD Bank PJSC ile stratejik görüşmelerin başladığı bildirildi.

Dubai merkezli Emirates NBD, Denizbank’ı satın almak için Sberbank ile görüşmelere başladıklarını onayladı.

Emirates NBD, Ortadoğu’nun en büyük bankaları arasında yer alıyor. Denizbank’ın alımı için görüşmelere başlandığı bilgisi teyit edilirken, görüşmelerin çok erken aşamasında oldukları ve şu an için herhangi bir kesinlik taşımadığı bilgisine de yer verildi. Konu hakkında somut bir gelişme olduğu takdirde, kamu ile paylaşılacağı bildirildi.

Denizbank hisse senetleri, satış görüşmelerinin doğrulanmasının ardından üç yılın zirvesini gördü.

Söz konusu haberlerin doğrulanmasıyla birlikte Denizbank hisse değerinde artış meydana geldi. Bankanın hisselerinin kazancı günlük %20’yi aştı. 5,77 liraya yükselen hisse fiyatları, 2014 yılının Aralık ayından bu yana en yüksek seviyeye tırmanmış oldu. Bu artışla birlikte Denizbank hisselerinde üç günde %37 artış meydana geldi.

Nurol Yatırım Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Akkurt, konuya ilişkin değerlendirmede bulundu.

Haberin kendileri için şaşırtıcı olduğunu söyleyen Akkurt, Sberbank’ın Denizbank’ın Türkiye’deki faaliyetleri ve karlılık oranı konusunda memnun olduğunu sandıklarını belirtti. Denizbank’ın da Sberbank’tan aldığı destekle iyi bir ivme yakaladığını ifade etti.

Son yıllarda şirket alıp satmanın, hisse senedi alım-satımı yapmak kadar kolay bir iş olduğunu söyleyen Akkurt, Denizbank’ın satış işleminin gerçekleşmesi halinde uluslararası arenada güçlü bir kurum haline geleceğini söyledi. Türkiye’nin bankacılık sektörü açısından iyi bir pazar olduğunu düşünen Ziya Akkurt, burada halihazırda birçok banka olduğunu, bu nedenle sıfırdan başlayanların şansının düşük olduğunu dile getirdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum