Yatırım yapmaya başla!

DenizBank 1Ç19’da 210 Milyar Liralık Aktif Büyüklüğe Ulaştı

Çiftçiye sağladığı kredilerde sektörde lider konumunda olan DenizBank, 2019 yılının ilk çeyreğinde 517 milyon TL net kar sağlayarak, 210 milyar TL aktif büyüklüğe ulaştı.
DenizBank 1Ç19’da 210 Milyar Liralık Aktif Büyüklüğe Ulaştı

DenizBank 2019 yılının ilk çeyreğine ilişkin finansal sonuçları açıkladı. 1Ç19 döneminde bankanın 517 milyon TL net kar ve 210 milyar TL aktif büyüklüğe ulaştığı bildirildi. DenizBank Finansal Hizmetler Grubu Başkanı Hakan Ateş, ülke genlinde 753 şubede, 14 binden fazla çalışanla hizmet vermeye devam ettiklerini söyledi.

DenizBank, yılın ilk çeyreğinde kredi büyümesini %19 oranına çıkardı.

Ekonomideki zorlu koşullara rağmen sektör ortalamasının üzerinde gelen kredi büyümesi ile toplamda 178 milyar liraya ulaştı. Ülke ekonomisindeki verimliliğe katkı sağlamaya devam eden, Türkiye’nin en büyük beşinci özel bankası olan DenizBank, şube ağını kırsal alanlara da yayarak rakipleri arasında farkındalık yaratmaya çalışıyor.

Hakan Ateş, tarım odaklı açtıkları yeni şubelerle çiftçinin ihtiyaç duyduğu her bölgede varlıklarını sürdürmelerine ve istihdam artışına katkı sağlamaya devam ettiklerini söyledi.

Bankanın müşteri sayısı ilk çeyrek sonu itibarıyla 12,9 milyon kişiye ulaştı.

517 milyon lira net kar elde eden DenizBank, söz konusu dönemde mevduatını geçen yılın aynı dönemine kıyasla %25 artırarak, 145 milyar liraya çıkardı. Dijital ve fiziksel kanallarda müşterilere ulaşıldığı, birbirine entegre edildiği ve fijital stratejinin operasyonlarının merkezine yerleştirildiği bildirildi.

Türkiye’nin ilk dijital cüzdanı olan fastPay ile önemli iş ortaklıklarına imza atıldığı eklendi. Hakan Ateş, bu sistem sayesinde birçok yerde, çok sayıda marka, üye işyeri ve elektrik dağıtım şirketiyle de güçlerini birleştirdiklerini, kullanıcıların kendi bankalarının kredi kartını fastPay’e tanımlayarak fatura ödemelerinde indirimden yararlanabileceğini açıkladı.

“Çiftçinin Yüzü Gülsün Diye” sloganıyla, üreticilere ulaşmak ve sektöre nitelikli finansman sunmak hedefleniyor.

Dünyada tarım konusunda en verimli topraklara sahip olduğumuzu söyleyen Ateş, bu fırsatı teknoloji ve bilgi ile besleyerek, ülkenin her yerindeki üreticiye ulaşmayı hedeflediklerini anlattı. 17 yıldır bu amaç doğrultusunda 1,2 milyonu aşkın çiftçiye, 13 milyar liralık finansman sağlandığını açıkladı.

DenizBank bu alandaki %44 olan pazar payı ile liderlik konumunu koruyor. Banka, AXA Sigorta ve Önder Çiftçi Projesi’nin katılımıyla çiftçiye ilk elden sağlık, finans ve yetiştiricilik eğitimleri vermeye başladı. İlk aşamada Trakya’da 5 ilçe ve 9 köyde 9 bin, daha sonra ise Manisa, İzmir ve Aydın’daki çiftçilere ulaşılması hedefleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum