Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Define Avcısı Karanlık Çağlardan Kalma Hazine Buldu!

4 günlük arayışın ardından yaklaşık 1500 yıllık bir hazine bulan Chris Kutler, kullandığı yöntemle diğer define avcılarına da fikir verdi. Ayrıntılar haberimizde;
Define Avcısı Karanlık Çağlardan Kalma Hazine Buldu!
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünya çapında pek çok kişi onu zengin edecek hazineyi bulacağı günü düşleyerek yaşıyor. Aralarında hayalini gerçeğe dönüştürenler de var bütün ömrünü bu amaç uğruna harcayanlar da! Ve biliyorum ki ülkemiz de birçok define avcısıyla dolu!

İşte tam da bu noktada, bulduğu Karanlık Çağlar’dan kalma hazineyle manşetleri süsleyen adamın hikayesini merak edeceğinizi düşündüm. Zira Chris Kutler, gerek kullandığı yöntemi gerekse bulduğu hazinenin değeriyle, binlerce kişinin yerinde olmak isteyeceği türden biri!

Farklı yabancı kaynaklardaki haberlere göre Chris Cutler, yüzlerce yıl öncesinden kalma hazine buldu.

Define Avcısı Chris Cutler54 yaşındaki define avcısının Essex, Chelmsford yakınlarında bulduğu gömü, herkesin dikkatini çekti. Zira Chris Cutler bulduğu definenin yanı sıra açıklamalarıyla da merak uyandırdı. Çünkü o, söz konusu hazineye pek çok definecinin kullandığı metal dedektörü ile ulaşmıştı.

Anglosaksonlardan kaldığı ve soylulara ya da kraliyet ailesine ait olduğu tahmin edilen define, iki altın sikkeden oluşuyor.

Define Avcısı Anglosaksonlardan Kalma Define Chris Cutler’ın verdiği bilgiye göre define avcısı 1600 metrekarelik alanı tam 5 gün boyunca araştırmış. Sonrasında metal dedektörü ile birkaç günlük uğraşın ardından 2 küçük altın sikke bulmuş. Kaldı ki bu ilk de değilmiş.

25 yıldır define arayan Chris Cutler, 1999’da aynı bölgede bir hazineye daha rastlamış.

Defineyi Metal Dedektörü ile BulmuşNeticede; İngiltere Müzesi’ne teslim edilen sikkeler analiz edilip, değerleri daha sonra belirlenecek. Fakat Chris Cutler’ın dediğine göre onun için önemli olan şey o hazineleri bulduğu an yaşadığı mutluluk! Hatta define avcısı o anı “dünyanın en güzel duygusu” biçiminde ifade etmekten de çekinmiyor. Peki, Cutler hazine bulmak isteyenlere ne öneri veriyor?

Her şeyden önce Cutler, bir kez hazine çıkan bölgeden yeniden hazine çıkma ihtimalinin çok yüksek olduğunu belirtiyor.

Cutler'a Göre Aynı Yerden İki Kez Hazine Çıkma İhtimali Yüksek

Ayrıca Birleşik Krallık’ın hala definelerle dolu olduğuna inanan Cutler, son 20 yılda yaklaşık 1.3 milyon adet gömü bulunduğuna dikkat çekiyor. Ne diyelim, umarız bütün define avcıları Cutler gibi o mükemmel hissi yaşayabilirler.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu