Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

DeFi Market Kapasitesi 145 Milyar Dolar ile Tarihi Zirvesine Ulaştı

DeFi sektörü yeni ATH'ye ulaştı.
DeFi Market Kapasitesi 145 Milyar Dolar ile Tarihi Zirvesine Ulaştı

Son dönemde kripto para piyasasında merkeziyetsiz finans ürünlerine büyük bir ilgi yaşanıyor. Bu durum DeFi sektörünün hızla büyümesine zemin hazırlıyor. Son verilere göre merkezi olmayan finansın piyasa değeri, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 145.5 milyar dolara ulaştı .

Bir önceki ATH’ye, Ethereum’un fiyatının da 4.170 doların üzerine çıktığı Mayıs ayında ulaşılmıştı. Piyasa değeri olarak en büyük DeFi projesi, 18 milyar dolarlık piyasa değeri ve akıllı sözleşmelerde kilitli toplam 5 milyar dolarlık değeriyle hala Uniswap olmaya devam ediyor.

Ethereum Yükseltmesi DeFi’yi Olumlu Etkileyebilir

Ethereum Yükseltmesi DeFi'yi Olumlu Etkileyebilir

Kilitli toplam toplam değer 134 milyar dolara kadar çıktı. Geçtiğimiz günlerde ABD’nin düzenleyicisi SEC, Uniswap’ı araştırdığını bildiren bir açıklama paylaşmıştı. Kilitlenen toplam değer, genellikle DeFi pazarına ve yatırımcılardan ve tüccarlardan gelen ürünlere yönelik artan ilgiyi ortaya koyuyor.

Piyasa katılımcıları akıllı sözleşmelerde fon bıraktığında, kâr almak ve piyasadan para çekmek yerine fonlarını korumaya yöneliyor. Uzmanlara göre Ethereum ağında artan işlem hacmi ve Londra güncellemesinden sonra ağa gelen yeni özellikler, mevcut DeFi pazarını büyük ölçüde etkileyebilir.

Merkezi olmayan finans ağları, kullanıcılara üçüncü bir tarafın katılımı olmadan finansal çözümler sağlamak için birlikte çalışan açık kaynaklı çözümler sunuyor. Uniswap gibi DeFi platformları, kullanıcıların piyasada likidite sağlayarak veya fonlarını ödünç vererek pasif gelir elde etmelerini sağlıyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum