Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

DeFi Market Kapasitesi 145 Milyar Dolar ile Tarihi Zirvesine Ulaştı

Merkeziyetsiz finans, artan yatırımlar ile piyasa değerlemesini yeni zirvelere taşıyor. Son veriler haberde...
DeFi Market Kapasitesi 145 Milyar Dolar ile Tarihi Zirvesine Ulaştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Son dönemde kripto para piyasasında merkeziyetsiz finans ürünlerine büyük bir ilgi yaşanıyor. Bu durum DeFi sektörünün hızla büyümesine zemin hazırlıyor. Son verilere göre merkezi olmayan finansın piyasa değeri, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 145.5 milyar dolara ulaştı .

Bir önceki ATH’ye, Ethereum’un fiyatının da 4.170 doların üzerine çıktığı Mayıs ayında ulaşılmıştı. Piyasa değeri olarak en büyük DeFi projesi, 18 milyar dolarlık piyasa değeri ve akıllı sözleşmelerde kilitli toplam 5 milyar dolarlık değeriyle hala Uniswap olmaya devam ediyor.

Ethereum Yükseltmesi DeFi’yi Olumlu Etkileyebilir

Ethereum Yükseltmesi DeFi'yi Olumlu Etkileyebilir

Kilitli toplam toplam değer 134 milyar dolara kadar çıktı. Geçtiğimiz günlerde ABD’nin düzenleyicisi SEC, Uniswap’ı araştırdığını bildiren bir açıklama paylaşmıştı. Kilitlenen toplam değer, genellikle DeFi pazarına ve yatırımcılardan ve tüccarlardan gelen ürünlere yönelik artan ilgiyi ortaya koyuyor.

Piyasa katılımcıları akıllı sözleşmelerde fon bıraktığında, kâr almak ve piyasadan para çekmek yerine fonlarını korumaya yöneliyor. Uzmanlara göre Ethereum ağında artan işlem hacmi ve Londra güncellemesinden sonra ağa gelen yeni özellikler, mevcut DeFi pazarını büyük ölçüde etkileyebilir.

Merkezi olmayan finans ağları, kullanıcılara üçüncü bir tarafın katılımı olmadan finansal çözümler sağlamak için birlikte çalışan açık kaynaklı çözümler sunuyor. Uniswap gibi DeFi platformları, kullanıcıların piyasada likidite sağlayarak veya fonlarını ödünç vererek pasif gelir elde etmelerini sağlıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%