Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

DBS Bank Kripto Ticaretini Perakende Yatırımcılar için Başlatıyor

Singapur merkezli yatırım bankası DBS, bu yıl içerisinde kripto ticaret hizmetlerini başlatmayı planlıyor. Detaylar haberde…
DBS Bank Kripto Ticaretini Perakende Yatırımcılar için Başlatıyor
Yorum

Kripto para piyasasına geleneksel finans sektörü oyuncularının ilgisi artmaya devam ediyor. Singapur merkezli dev banka DBS Bank’ın bir süredir kripto para ticaretine yönelik araştırmaları olduğu biliniyor.

Bankanın CEO’su Piyush Gupta, bu yılın sonuna kadar perakende müşterilerine kripto para ticaretini sunmayı planladıklarını söyledi.

Mevcut yatırımcı tabanının ötesine genişletmek istediklerini söyleyen Gupta, uygunluk ve dolandırıcılığı önleme konusunda yapılacak çok iş olduğunu, bu yılın sonuna kadar süreci tamamlamaları gerektiğini ifade etti.

Bankanın sunacağı perakende kripto ticareti hizmetlerinin detayları henüz bilinmiyor. DBS geçtiğimiz yılın başından itibaren kurumsal müşterileri için kripto alım satım hizmetlerini başlatmıştı.

Banka aynı dönemde bu hizmeti sunmak için Singapur’daki düzenleyici kurumdan resmi onay almıştı. DBS’in kripto para platformu 2021 yılı işlem hacmi 820 milyon dolara ulaşmıştı. Banka ayrıca 15 milyon dolar değerinde bir tahil çıkarmış ancak yatırımcılardan fazla ilgi görmemişti.

Geleneksel finans alanında faaliyet gösteren kurumların, kripto para piyasasına girmesi, sektörün geleceği adına olumlu bir gelişme olarak görülüyor.

CoinMarketCap verilerine göre kripto para piyasasının toplam değeri 1.8 trilyon dolar seviyesinde. Bu değer geçtiğimiz yılın Kasım ayında 3 trilyon dolara yaklaşmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%