Yatırım yapmaya başla!

Dünyanın En Zenginlerinden David Koch Hayatını Kaybetti

Fabrikatör, hayırsever, politik aktivist gibi unvanlarla anılan ABD’li ünlü milyarder David Koch’un hayatını kaybettiği bildirildi.
Dünyanın En Zenginlerinden David Koch Hayatını Kaybetti

60 milyar dolarlık servetiyle Forbes’un hazırladığı 2018’deki dünyanın en zenginleri listesinde yer alan David Koch’un hayatını kaybettiği öğrenildi. David Koch’un kardeşi Charles Koch yaptığı açıklamada; “Kardeşim David’in hayatını kaybettiğini duyurmaktan büyük üzüntü duyuyorum” dedi.

79 yaşında hayatını kaybeden ünlü milyarder ile 83 yaşındaki kardeşi Charles Koch, ulusun en büyük özel holding şirketlerinden biri olan Koch Industries’i yönetiyordu. Koch kardeşlerin babaları olan Fred Koch, şirketi 1940 yılında, yani David Koch dünyaya geldiğinde kurmuştu.

Koch kardeşler büyüttükleri şirketleri ile modern çağın en etkili politik ağlarından birini finanse etmişti.

Dünyanın En Zenginlerinden David Koch Ölüm Yaklaşık 20 yıl önce prostat kanseri teşhisi koyulan David Koch, 2018 Haziran’da Koch Industries’in başkan yardımcılığı görevinden emekli olmuş ve şirkete bağlı diğer bağlı kuruluşlarla olan ilişkisini sona erdirmişti. Forbes’a göre David Koch, hayatını kaybettiği zaman 42 milyar doların üzerinde bir servete sahipti ki bu onu dünyadaki 11. en zengin kişi yapıyordu.

1980 yılında David Koch, Liberteryen Parti için başkan yardımcılığına aday gösterilmiş, Ronald Reagan’ın Carter’u yendiği seçimde yalnızca yüzde 1 oy toplamıştı.

David Koch Hayatını Kaybetti Yine de o dönemde partinin aldığı oy, Liberteryen kanadında bir aday tarafından toplanan en fazla oyu temsil etmişti. Serbest piyasa politikalarının ve devlet harcamalarının azaltılmasının destekçisi olan David Koch, aynı zamanda ABD’nin başka devletlerin işine karışmamasını isteyen bir müdahale karşıtıydı.

Koch kardeşler ve Trump arasındaki görüş ayrılığı ise öncelikle hükümetin AB, Kanada ve Meksika gibi ticaret müttefiklerine getirilen tarifelerle ilişkilendirilmişti. Sanata ve tıbbi alanlara yaptıkları bağışlarla da tanınan Koch kardeşler, kanserle mücadele için milyonlarca dolar harcamışlardı.

David Koch’un ölümüne ilişkin yaptığı açıklamada Charles Koch; David’in Koch Industries’i bugünkü gibi başarılı bir şirket haline getirmek için herkesin yaptığı olağanüstü çalışmadan gurur duyduğunu söyledi. “O çok özlenecek ama asla unutulmayacak” diyen milyarder iş insanının ağabeyi, kardeşinin her zaman bir savaşçı olduğunu da ekledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum