Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Danske Bank Kripto Para Piyasasına Temkinli Yaklaşıyor

Danimarka'nın en büyük bankası kripto paraya yönelik bir engelleme yapmayacak.
Danske Bank Kripto Para Piyasasına Temkinli Yaklaşıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto paralar finans dünyası içerisinde tartışılmaya devam ediyor. Son olarak Danimarka’nın banka devi Danske Bank, dijital varlıklarda alım satım yaparken dikkatli olunması gereken nedenleri açıklayan dört maddelik bir bildiri yayınladı.

Banka, kullanıcıları dikkatli olmaya çağırdı ve kripto para birimine karşı herhangi bir net duruş sergilemedi. Açıklamada müşterilere herhangi bir kripto para hizmeti sunulmayacağı ancak kripto platformlarından gelen işlemlere müdahale edilmeyeceği belirtildi.

Kredi Kart Kısıtlaması Olmayacak

Kredi Kart Kısıtlaması Olmayacak

Banka, kripto para birimlerine yapılan yatırımlardan kaynaklanan fonları yatıran müşterilere, diğer yatırım türlerinden fon mevduatlarını alanlarla aynı şekilde davranacağını vurguluyor.

Geleneksel Kara Para Aklamayı Önleme yasalarının karşılandığı belirtilirken, kripto para ticaret platformları ile bağlantılı olarak kullanılan kredi kartlarıyla ilgili bir sorun görülmediği ifade edildi. Banka kredi kartı işlemlerinde de kripto para ticaretine yönelik bir engel uygulanmayacağını belirtiyor.

Kripto para birimlerinin finansal hizmetlerde önemli bir dijital yeniliği temsil ettiği kabul edildi ve ve birçok müşterinin teknolojiye ilgi duyduğu kaydedildi. Banka blok zinciri teknolojisinin potansiyelini övüyor ancak kripto para birimleriyle uğraşırken temkinli bir yaklaşım olması gerektiğini vurguladı.

Kripto alanındaki mali suçlarda şeffaflık eksikliğini vurgulayan banka, düzenleme ve tüketici koruma önlemlerinin eksikliğine, kripto para birimi fiyatlandırmasının değişken doğasına ve çok büyük miktarda bilgi işlem gücü gerektiren bir teknolojinin çevresel etkisine dikkat çekti.

Danske Bank, genel olarak kripto para alım satımına karşı tavsiyede bulunduğunu, ancak kripto alanını sürekli olarak izlediğini ve piyasa olgunlaştıkça ve daha tam olarak düzenlenirken pozisyonunu gözden geçireceğini sözlerine ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%