Yatırım yapmaya başla!

Ücretsiz Olan ve Battle Royale Modu Geliştiren CS:GO’nun Anlık Oyuncu Sayısında Artış Yaşandı!

Geçtiğimiz ay yeni Battle Royale modunu tanıtan ve ücretsiz hale gelen Counter Strike: Global Offensive’in anlık oyuncu sayısında artış yaşanıyor.
Ücretsiz Olan ve Battle Royale Modu Geliştiren CS:GO’nun Anlık Oyuncu Sayısında Artış Yaşandı!

Dünyanın en çok oynanan oyunlarından birisi arasında yer alan Counter Strike:Global Offensive, her geçen yıl gücüne güç katmaya devam ediyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz ay itibariyle oyun için yeni güncelleme yayınlamış ve önemli değişiklikler gerçekleşmişti. Gelen güncellemeyle birlikte oyun öncelikle ücretsiz olmuş ve popüler oyun modu olan Battle Royale, CS:GO’da yerini almıştı.

Battle Royale modu bilindiği üzere son dönemde çok popüler ve PUBG ve Fortnite gibi oyunlar sayesinde büyük kitleler tarafından sevilmekte. CS:GO’nun geliştiricisi Valve ise esen bu rüzgara paralel olarak kendi Battle Royale modunu Tehlikeli Bölge adıyla duyurmuştu. Son rakamlar gösteriyor ki oyun üzerinde yapılan güncellemeler işe yaramış.

CS:GO’da Oyuncu Sayısı Artıyor!

CS:GO’da Oyuncu Sayısı Artıyor!

Valve’nin son yaptığı değişiklikler aslında oyunu oynayan kullanıcılar arasında büyük tepki ile karşılanmıştı. Pek çok kullanıcı, oyunun ücretsiz olmasından dolayı hile yapan kullanıcı sayısında artış yaşanacağını ve bunun oyundaki kaliteyi olumsuz etkileyeceğini belirtmişti. Tabi burada oyuna daha önce para vermiş ve satın almış kullanıcıların duyduğu rahatsızlık cabası.

Ancak son veriler memnuniyetsizlikler olmasına rağmen oyundaki anlık kullanıcı sayısının arttığını ortaya koyuyor. SteamCharts üzerinden yayınlanan rapora göre oyun ücretsiz hale geldikten sonra 746.548 oyuncu sayısı ile yılın en yüksek rakamına ulaştı. Oyun ücretsiz olmadan önce bu sayı 300 bin ila 480 bin arasında değişiyordu. Popüler oyun en yüksek kullanıcı sayısına ise 3 yıl önce 854 bin kişi ile ulaşmıştı.

Oyunda yaşanan kullanıcı sayısındaki artış, yorumlarda kendisini gösterdi. Oyun geçtiğimiz ay ücretsiz olduğunda 7 bin olumlu yoruma karşın 15 binden fazla olumsuz yorum almıştı. Ancak son haftalarda bu durumunda olumlu yönde değiştiği belirtiliyor. Oyunun ücretsiz olması ve Tehlikeli Bölge modunun CS:GO’ya kısa süre içerisinde bir ivme kazandırdığı net olarak görünüyor. İlerisinde sürecin nasıl işleyeceğini ise zaman gösterecektir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum