Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Crypto.com ile Finxflo Arasında Likiditeye Dayalı Yeni Ortaklık Kuruldu

Crypto.com borsası ile likidite toplayıcı şirket Finxflo ile yeni bir anlaşma yapıldı.
Crypto.com ile Finxflo Arasında Likiditeye Dayalı Yeni Ortaklık Kuruldu
Son Güncelleme: 
Yorum

Crypto.com tarafından yapılan açıklamaya göre likidite sağlayıcısı Finxflo ile ortaklık kuruluyor. Finxflo, Crypto.com’un likidite sağladığı ilk şirket olacak. Açıklamada ortaklık ile borsanın işlem hacminin artırılması ve piyasadaki oynaklığın azaltılması amaçlandığı belirtildi.

Likidite toplayan şirketlerin, kripto tüccarlarının daha derin likidite havuzlarından ve avantajlı fiyat uygulamasından yararlanmasına imkan sağlayacağı söylendi. Finxflo CEO’su James Gillingham, kripto ticareti ile ilgili engelleri ortadan kaldırmak ve yeni perakende yatırımcılar için deneyimi kolaylaştırmak istediklerini söyledi.

Yatırımcılar En İyi Fiyat Seviyelerini Yakalayabilir

Yatırımcılar En İyi Fiyat Seviyelerini Yakalayabilir

Likiditeyi derinleştirmeye devam ettiklerini belirten Gillingham, kurumsal yatırımcılar için fiyata duyarlı perakende tüccarlara likidite havuzlarında mümkün olan en iyi fiyat seviyelerini sağlayabileceklerini ifade etti. DeFi sektörü ivme kazandıkça, likidite toplayıcılarına olan ilgi orantılı olarak arttı. Toplayıcılar, geçen yıl merkezi olmayan işlem hacimlerinin yaklaşık %20’sini oluşturdu.

Crypto.com, daha fazla işlem için geri dönen ek yatırımcıları çekmeyi ve bu da karşı taraftaki diğer tüccarlara likidite sağlamayı amaçlıyor. Finxflo ise merkezi finans ve merkezi olmayan finans projeleri için rekabetçi fiyatlandırma sunmayı amaçlayan hibrit bir likidite toplayıcısı olduğunu söylüyor.

Bu modelin işlemlerin hızını artırdığı ve piyasa manipülasyonu olasılığını azalttığı bildiriliyor. Onchain Custodian’un platformda kara para aklamayı önleme düzenlemelerine uyması için Finxflo’ya kripto saklama hizmetleri sağlayacağı bildirildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu