Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Crusoe Energy, Madencilik Operasyonlarını Genişletmeyi Planlıyor

Madencilik şirketi kredi alarak operasyonlarını daha geniş bir alana yayabilir.
Crusoe Energy, Madencilik Operasyonlarını Genişletmeyi Planlıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin ve kripto paraların hızla değerlendiği dünyada, madencilik şirketleri yatırımlarını ve operasyonlarını genişletmeyi sürdürüyor. Veri merkezi şirketi Crusoe Energy, Bitcoin madenciliği işini büyütmeye yardımcı olacak olası bir borç anlaşmasında yatırımcı ilgisini düşünüyor.

Görüşmelerin özel olması nedeniyle isminin açıklanmasını istemeyen kişiler, Crusoe’nun 100 milyon ila 125 milyon dolar arasında kredi istediğini söyledi. Potansiyel finansman, Crusoe’nun Bitcoin madenciliği ve üretim ekipmanı tarafından desteklenecek.

Şirket Yükselişten Yararlanmak İstiyor

Şirket Yükselişten Yararlanmak İstiyor

Yatırım bankası Ducera Partners LLC ile sermaye artırma sürecinde çalışan Crusoe, kripto para piyasasının ivmesinden yararlanmak için yıl sonuna kadar bir anlaşma yapmayı hedefliyor.

Denver merkezli Crusoe, enerji üretimiyle ilişkili fazla gazı yakalamak için petrol ve gaz şirketleriyle birlikte çalışıyor ve bu yan ürünleri, veri merkezlerine ve kripto madenciliği operasyonlarına güç sağlamak için elektriğe dönüştürüyor.

Düzenleyiciler ve yatırımcılar, karbondioksit saldığı ve hava kirliliğine neden olduğu için madencilik endüstrisine yönelik denetlemelerini artırıyor.

New Mexico’nun petrol düzenleyicisi, Mart ayında rutin doğal gaz yakmaya son verecek daha katı kuralları onayladı ve 2025 yılına kadar Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kara operasyonlarında sıfır rutin gaz yakmayı hedeflediğini açıklamıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%