Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Cream Finance Hack Saldırısında 19 Milyon Dolar Kaybetti

DeFi platformlar hackerların hedefi olmaya devam ediyor.
Cream Finance Hack Saldırısında 19 Milyon Dolar Kaybetti
Son Güncelleme: 
Yorum

Son dönemde DeFi odaklı platformlara yönelik hack saldırılarına yenileri eklenmeye devam ediyor. Kredi vermeye odaklanan büyük bir merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü olan Cream Finance, bir bilgisayar korsanının platformundan yaklaşık 19 milyon dolar çalmasıyla gündeme geldi.

Bir bilgisayar korsanı, Amp (AMP) tokeni tarafından tanıtılan bir yeniden giriş hatası aracılığıyla Cream Finance protokolünün kredi istismarında 18.8 milyon doları ele geçirdi. Cream Finance, protokolün AMP tokenindeki arz ve ödünç alma sözleşmelerini duraklatarak istismarı durdurduğunu açıkladı.

AMP hack sonrası düştü
Kaynak: TradingView

Hacker 17 ayrı işlemde varlıkları yeniden ödünç alarak AMP’den yararlandı. AMP, dijital ödeme ağı Flexa’daki ödemeleri teminat altına almak için tasarlanmış Ethereum tabanlı bir kripto varlıktır.

Hack olayının açıklanması sonrası kripto paranın fiyatında %10’dan fazla düşüş gerçekleşti. AMP, 0,061 dolardan 0,053 dolara kadar geriledi. Saldırıdan Cream Finance’ın kendi tokeni Cream de etkilendi ve %5 düşüş yaşayarak 167 dolar seviyesine geriledi.

Geçtiğimiz günlerde Poly Network’e siber saldırı düzenlenmiş ve 600 milyon dolar hacker tarafından ele geçirilmişti. Saldırgan daha sonra ele geçirdiği kripto paraları iade etmeye başlamıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%