Yatırım yapmaya başla!

COVID-19 Döneminde En Fazla İlgi Gören Mobil Oyunlar Açıklandı

2020’nin ikinci çeyreğine yönelik yapılan araştırma öne çıkan mobil oyunları ortaya koydu.
COVID-19 Döneminde En Fazla İlgi Gören Mobil Oyunlar Açıklandı

Bu yıl tüm dünya Corona virüsünün olumsuz etkilerini azaltmak adına sıkı bir mücadele yürütüyor. Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan virüs kısa sürede dünyaya yayıldı ve pandemi halini aldı. Bu durum sonrası milyonlarca insanın hayatında büyük değişiklikler yaşandı. Pek çok ülke virüsün yayılmasını önlemek adına karantina uygulamalarına geçiş yapmak durumunda kaldı.

Dolayısıyla insanlar evlerinde daha fazla vakit geçirmeye başladı. Sosyal hayattaki değişimin etkisiyle dijital servislere ilginin arttığını söyleyebiliriz. Bu durum mobil oyunlarda da kendisini gösteriyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan bir araştırma mobil oyun sektörünün katlanarak büyüdüğünü ortaya koymuştu.

Sektöre yönelik yeni bir araştırma daha yapıldı. App Annie’nin raporu yılın ikinci çeyreğinde mobil oyunların indirme ve harcama oranlarını ortaya koydu. Karantina döneminde oyunların hem indirme oranları hem de yapılan harcamaların arttığı görülüyor.

Mobil Oyunlara İlgi Arttı

Mobil Oyunlara İlgi Arttı

App Annie tarafından paylaşılan raporda karantina süresince insanların kendilerini mobil oyunlara verdiğini söyleyebiliriz. Araştırmaya göre yılın ikinci çeyreğinde mobil oyunlarda yüzde 20’lik bir artış yaşandı. Geçtiğimiz hafta içerisinde iOS ve Android platformları üzerinde toplamda 1.2 milyar indirme kaydedildi. Bu rakamın yeni bir rekor olduğu ifade ediliyor.

Yılın ikinci çeyreğinde ise mobil oyunların Play Store’da 11 milyar indirme sayısına ulaştığı açıklandı. iOS ve Android mağazalarında ulaşılan toplam indirmenin ise 14 milyar olduğu belirtiliyor. Android mağazasında en çok harcama yapılan ülkeler ABD, Japonya ve Güney Kore oldu. App Store’da ise en çok harcama yapılan ülkenin ABD olduğu belirtiliyor. Kullanıcıların iOS ve Android platformlarında toplam harcaması 25.6 milyar dolara ulaştı.

Yılın ikinci çeyreğinde en fazla indirilen oyun Save the Girl olurken, Roblox büyümesiyle dikkat çekti. En fazla harcama yapılan oyunlar arasında Honour of Kings, Roblox ve Monster Strike gibi oyunlar öne çıkıyor. Aylık aktif oyuncu sayısında ise PUBG Mobile rakiplerini geride bırakmayı başardı.

Battle royale türündeki oyun sürekli yeni güncellemeler alıyor ve kullanıcıların ilgisi canlı tutuluyor. Bu sıralamada PUBG Mobile’ı, Candy Crush Saga, Ludo King, Call of Duty: Mobile ve Free Fire takip ediyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum