Yatırım yapmaya başla!

New York’un 30 Yıllık Geçmişi Çöpteki Hazineler Müzesi’nde Sergileniyor!

New York'un 30 yıllık geçmişini gözler önüne seren bir müze bu! Karşınızda bir işçinin hayal gücünü kullanarak ortaya çıkarttığı Çöpteki Hazineler Müzesi!
New York’un 30 Yıllık Geçmişi Çöpteki Hazineler Müzesi’nde Sergileniyor!

Eskiyen, kırılan, bozulan ya da sadece canımızı sıkan o kadar çok eşyayı çöpe atıyoruz ki… Sonuçta; konu çöpe atmak olduğunda binlerce neden bulunabiliyor. Kimilerini artık görüşmediğimiz insanların anılarından kurtulmak için atıyoruz, kimilerini de yalnızca bize ayak bağı oldukları için!

Hele de minimalizm akımının giderek daha çok popülerleştiği bu dönemde, fazlalıklardan kurtulma olayını abartarak elimize geçen her şeye “bu da çöp” demekten çekinmiyoruz. Oysaki sadeleşmenin pek çok akıllıca yolu var. Mesela, fazlalıklardan kurtulurken para kazanmak gibi! Ya da elimizi çöpe uzatmadan önce tüketimin giderek çılgın bir hal aldığı şu çağımızda, geri dönüşüm seçeneklerini düşünmek gibi.

Zira inanın bana, diğerleri gibi sizin etrafınız da çöpe atmadan önce bir kez daha düşünmeniz gereken ürünler ile doludur! Her neyse, konu çöp olduğu için kendimi tutamayıp biraz fazla konuştum. Şimdi sizi asıl konumuzla, yani Çöpteki Hazineler Müzesi ve onun yaratıcısıyla tanıştırıyorum…

Aşağıdaki resimde gördüğünüz adamın ismi Nelson Molina ve kendisi 30 yıl boyunca çöp toplama görevlisi olarak çalışmış.

Nelson Molina

Yani onlarca senesini New Yorkluların çöpe attığı eşyalar arasında geçirmiş. Ve bir gün çöpten bulduğu hoşuna giden eşyaları biriktirmeye karar vermiş.

çöpten bulduğu hoşuna giden eşyaları biriktirmeye karar vermiş.

Fakat çalışanların kişisel kullanım için çöpten herhangi bir şey almaları yasakmış, işte bu nedenle de eşyaları uzun süre belediyenin soyunma odalarındaki dolaplarda gizlemiş.

Eşyaları uzun süre belediyenin soyunma odalarındaki dolaplarda gizlemiş

Sonrasında binanın eskiliğinden dolayı çöp kamyonları garajdan çıkartılıp sokağa park edilmeye başlamış.

Binanın eskiliğinden dolayı çöp kamyonları garajdan çıkartılıp sokağa park edilmeye başlamış.

Ve bu olay Çöpteki Hazineler Müzesi’nin doğuşuna zemin hazırlamış. Koleksiyonunu etrafa yerleştiren Molina’nın girişimi arkadaşlarının dikkatini çekmiş ve onlar da buldukları nesneleri binaya getirmişler.

Çöpteki Hazineler Müzesi’nin doğuşuna zemin hazırlamış

Resimlerde de gördüğünüz gibi oyuncaklardan tablolara, süs eşyalarından kitaplara varana kadar binlerce “çöp”ün bulunduğu alan, bir müze halini almış.

Süs eşyalarından kitaplara varana kadar binlerce “çöp”ün bulunduğu alan, bir müze halini almış.

Bir belediye işçisinin emekleri ile ortaya çıkartılan Çöpteki Hazineler Müzesi, New York’un 30 yıllık geçmişi hakkında önemli bilgiler veriyor. Son olarak; Molina’nın müzesinin kamuya açık değil yalnızca özel ziyaretlerle görülebildiğini de söyleyelim.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum