Yatırım yapmaya başla!

Coinbase ve Softbank, Brezilya Merkezli Kripto Şirketine Yatırım Yaptı

Brezilyalı şirket 26 milyon dolar değerinde yeni fon topladı.
Coinbase ve Softbank, Brezilya Merkezli Kripto Şirketine Yatırım Yaptı

Kripto paralarda yaşanan değer artışı, finans sektöründe yapılan yatırımlara yenilerinin eklenmesini sağlıyor. Brezilya merkezli bir kripto para yönetim şirketi, sektörünün önde gelen devleri Softbank ve Coinbase’den yatırım fonu topladı.

Şirket iki firmadan 26 milyon dolar değerinde fon topladığını açıkladı. Hashdex Gestora de Recursos Ltda, fonların büyük bir kısmının ABD’nin en büyük kripto para borsasının bir kolu olan SoftBank ve Coinbase Ventures ile birlikte risk sermayesi şirketi Valor Capital Group’tan geldiğini söyledi. Diğer yatırımcılar arasında Brezilya’nın Igah Ventures, Globo Ventures ve Canary firmaları yer alıyor.

Hashdex, Coinbase ve Softbank'tan yatırım aldı

Hashdex 2018’de Microsoft’un eski yöneticisi Marcelo Sampaio ve Bruno Caratori tarafından kuruldu. Brezilya’nın yerel ilk kripto borsasında işlem gören fon olan Hashdex Nasdaq Crypto Index Fundo de Indice, Hashdex tarafından piyasaya sürüdü. Firmanın merkezi Rio de Janeiro’da bulunuyor

Hashdex’in CEO’su Sampaio bir röportajda, “Yatırımcılar hala kriptoyu tanımaya başlıyor ve Brezilya’da daha fazla ürün sunmak için yer görüyoruz” açıklamasını yaptı. Sampaio, Hashdex’in Brezilya dışında yeni ofisler açmayı planladığını ve çalışan sayısının yıl sonunda 25’ten 100’e çıkmasını beklediklerini söyledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum