Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Coinbase Borsası New York’ta Ofis Kurmayı Planlıyor

Borsa geçtiğimiz ay San Francisco’daki genel merkezini kapatmıştı.
Coinbase Borsası New York’ta Ofis Kurmayı Planlıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, geçtiğimiz haftalarda Nasdaq’da işlem görmeye başlamış ve bu durum piyasada yukarı yönlü hareketin hızlanmasına neden olmuştu. Diğer yandan borsa San Francisco’da bulunan genel merkezini kapatmıştı.

Gelen yeni haberler Coinbase’in, New York’a ilk ofisini kurduğunu belirtiyor. Nasdaq listesindeki kripto para borsasının Steven Cohen’in yatırım şirketi Point72’den New York’taki Related Companies’in 55 Hudson Yards’ından 30.000 fit kare kiraladığı iddia ediliyor.

Merkeziyetsiz Yapı Planlanıyor

Merkeziyetsiz Yapı Planlanıyor

Ofisin, Point72’nin kuledeki toplam 339.000 fit karelik küçük bir bölümünü oluşturduğu ifade ediliyor. Raporda ayrıca Hudson Yards bölgesinin çoğunlukla kurumsal, medya ve hukuk kiracıları tarafından bilindiği, ancak teknoloji şirketleri tarafından bilinmediğine yer veriliyor.

ABD’deki en büyük kripto borsası olan Coinbase, Nisan ayında Nasdaq’ta halka açıldıktan sonra tartışmaların odağında yer almaya başladı. Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Golden Gate City’deki genel merkezin kapatılmasının, ofislerin resmi olmayan bir genel merkez haline gelmemesini sağlamak için önemli bir adım olacağını vurguladı.

Borsanın Binance ile benzer şekilde merkeziyetsiz bir yapıya bürünmek istediği belirtiliyor. Binance CEO’su Changpeng Zhao, 2019’da ofis ve genel merkezlerin, SMS ve MMS gibi eski kavramlar olduğunu söylemişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%