Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Coinbase, Mastercard ile NFT Ticaretini İyileştirmek Üzerine Ortaklık Duyurdu

ABD’li kripto para borsası, NFT sektörüne yönelik adımlarına bir yenisini ekledi ve ödeme devi Mastercard ile iş birliğini duyurdu.
Coinbase, Mastercard ile NFT Ticaretini İyileştirmek Üzerine Ortaklık Duyurdu
Yorum

NFT’ler son dönemde kripto para oyuncuları arasında en çok ilgi gören ürünler arasında yer alıyor. ABD’nin en büyük kripto para platformu Coinbase, bu amaca yönelik olarak yeni bir ortaklık duyurusunda bulundu.

Borsa, ödeme devi Mastercard ile NFT satın alma deneyimine yönelik iş birliği yaptığını açıkladı. Kıdemli ürün direktörü Prakash Hariramani, dünyadaki ekonomik özgürlüğün yaygınlaşmasında ve daha fazla insanın NFT’lerden kar elde etmesini amaçladıklarını söyledi.

Daha önce Bitcoin’in daha fazla insana ulaşmasında rol aldıklarını hatırlatan Hariramani, NFT’ler için de aynı vizyon doğrultusunda hareket etmek istediklerini belirtti. NFT’leri dijital ürün sınıflandırmasına eklemek için Mastercard ile ortaklık kurduklarını belirten direktör, bu yolla geniş bir tüketici grubunun bunları satın almasına olanak sağlayacaklarını ifade etti.

Coinbase yakın geçmişte kullanıcıların NFT’ler oluşturmasını, satın almasını ve sergilemesini kolay hale getirecek bir pazar yerinin duyurusunu yapmıştı. Açıklamada, Mastercard ile yapılacak iş birliği sayesinde, kullanıcılara daha iyi bir müşteri deneyimi sunulacağı belirtildi.

Mastercard’ın ölçeği ve küresel ağı aracılığıyla NFT’leri daha geniş ekosisteme getirmek isteyen borsa, bunun yollarını aramak istiyor.

Bu kapsamda NFT satın almayı mümkün olduğunca kolaylaştırmak isteyen Coinbase, en iyi tüketici deneyimini sağlamak için Mastercard’ın bu liderliğini takdir ediyor. Açıklamada NFT devriminin daha yolun başında olduğu vurgulandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu