Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Coinbase Kurduğu Ortaklık ile Japonya’da Hizmet Verecek

Borsa başlangıçta beş kripto para biriminin ticaretini sunacak.
Coinbase Kurduğu Ortaklık ile Japonya’da Hizmet Verecek
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, yeni pazarlara açılmaya devam ediyor. Borsa, Japonya’nın bankacılık devi Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG) ortaklık kurulduğunu duyurdu. Bu ortaklık ile Coinbase, Japonya’daki yatırımcılara kripto para alım satım hizmet verecek.

İlk etapta platform beş kripto ile ticaret hizmetleri sunacak. İlerleyen dönemde borsaya daha fazla ürün eklenmesi planlanıyor. Coinbase bu ortaklığın yeni bir başlangıç olduğunun altını çiziyor.

ABD’da Nasdaq’da listelenen borsa, Japonya’da gelişmiş ticaret ve kurumsal hizmetler gibi bazı popüler küresel hizmetlerin bazı yerelleştirilmiş sürümlerini başlatmayı da planlıyor. Kullanıcılara sunulacak beş kripto para birimi, Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Stellar ve Litecoin olacak.

Coinbase’in bir süredir Japonya’nın finansal düzenleyicisi Finansal Hizmetler Otoritesi’nden (FSA) lisans onayı istediği biliniyor. Borsa açıklamasında, “Küresel stratejimiz doğrultusunda, Japonya’da yerel düzenlemelere tam uyumlu, kullanımı en kolay ve en güvenilir borsa olmayı hedefleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

CoinMarketCap verilerine göre ABD merkezli kripto para borsası, 3.8 milyar dolarlık günlük işlem hacmi ile en büyük 3. platform konumunda. Listenin ilk iki sırasında ise Binance ve Huobi borsaları yer alıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%