Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Coinbase Borsası Japonya’da Hizmet Vermeye Başlıyor

Borsa ülkenin düzenleyicisinden ticaret onayını aldı.
Coinbase Borsası Japonya’da Hizmet Vermeye Başlıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, yeni ticaret alanlarına açılmaya devam ediyor. Son olarak Japonya’nın düzenleyici kurumu, borsa için ticaret onayı verdi.

Japonya’nın en iyi finansal düzenleyicisi Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), geçtiğimiz hafta, revize edilmiş Fon Uzlaşma Yasasına dayanarak Coinbase’i bir kripto değişim hizmet sağlayıcısı olarak kayıt altına aldığına duyurdu.

Beş Kripto Para Onaylandı

Beş Kripto Para Onaylandı

Düzenleyici kurum beş kripto para birimi için ülkede ticaret izni verecek. Bu kripto paralar Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Stellar ve Litecoin olarak belirtildi. Onaylı kuruluş, Nasdaq listesinde yer alan bir şirket olan Coinbase Global’in bir Japon yan şirketi olarak faaliyet gösteriyor.

Borsa ilk olarak 2018 yılında Japon kripto pazarına girme planlarını açıklamıştı. O dönem yapılan açıklamada, piyasa şartlarına uyum sağlamak için FSA ile beraber çalışma yürütüleceği belirtilmişti.

Coinbase ayrıca, kendi kendini düzenleyen bir kuruluş olan Japonya Sanal ve Kripto Varlıklar Değişim Birliği’nin (JVCEA) bir üyesidir. ABD’li borsanın FSA’ya başarılı bir şekilde kaydolmasının ardından dernek, şirketin artık birinci sınıf üyesi olduğunu duyurdu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%