Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Coinbase’in Bu Hafta Halka Açılması ile Kripto Paralarda Yükseliş Bekleniyor

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, bu hafta halka açılıyor.
Coinbase’in Bu Hafta Halka Açılması ile Kripto Paralarda Yükseliş Bekleniyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Geçtiğimiz haftalarda ABD merkezli kripto para borsası Coinbase’in halka açılacağı ve Nasdaq borsasında işlem göreceği duyurulmuştu. Borsa iki gün içerisinde halka açılacak ve sektörün içerisinden yapılan yorumlar, bu durumun kripto para piyasasına yükseliş olarak yansıyacağı yönünde.

Diğer yandan insanların bu hamle sonrası merkeziyetsiz borsalara daha fazla ilgi göstereceği tahmin ediliyor. Coinbase hisseleri 14 Nisan tarihinde Nasdaq borsasında işlem görmeye başlayacak. Kripto araştırma firması Delphi Digital’in Küresel Makro Strateji Başkanı Kevin Kelly, Coinbase’in Nasdaq’da listeleneceği ilk ticaret haftasında değişken hareketlere hazır olunması gerektiğini belirtiyor.

Kurumsalların İlgisi Artabilir

Kurumsalların İlgisi Artabilir

Uzmanlara göre Coinbase’in hisse senedi fiyatı, kripto paralar için başka bir kurumsal ilgi ve duyarlılık göstergesi sağlayabilir. Yatırımcılar borsanın halka açılma hamlesinin Coinbase ve sektör adına önemli bir adım olduğunu düşünüyor. Diğer yandan bu durumun kripto para piyasalarına olan güvenilirliği artıracağı belirtiliyor.

Bitcoin madencilik operasyonu Bitfarms CEO’su Emiliano Grodzki, kriptoların hisse senetleri için yeni bir varlık sınıfı olduğunu söyledi. Grodzki açıklamasında, “Coinbase doğrudan listeleme, hem kurumsal hem de perakende yatırımcılar arasında bir bütün olarak kripto sektöründe meşruiyet ve güvendeki patlamanın en son göstergesidir.” ifadelerini kullandı.

Merkezi olmayan borç verme protokolü CREAM Finance Kurucu Ortağı ve Proje Lideri Leo Cheng ise Coinbase’in listelemesinin piyasaya yeni kullanıcı dalgasını getireceğini ve bunun muazzam bir etkiye sahip olacağını söyledi. İlerleyen dönemde Coinbase borsasından sonra Kraken’in de benzer şekilde halka açılması bekleniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu