Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Coinbase ve ABD’li Diğer Kripto Para Borsalarına Yönelik Şikayetler Artıyor

Son bir yıl içerisinde kullanıcılardan gelen şikayetlerde artış gözleniyor.
Coinbase ve ABD’li Diğer Kripto Para Borsalarına Yönelik Şikayetler Artıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para piyasası geçtiğimiz yıldan bu yana bir büyüme trendi içerisinde. Yatırımcı sayısı arttıkça, borsalardaki kullanıcı sayısında da artış yaşanıyor. Bu popülerlik ABD’de faaliyet gösteren kripto para borsalarına yönelik şikayetlerin yoğunlaşmasına neden oluyor.

Tüketici Finansal Koruma Bürosu, ülkede faaliyet gösteren üç büyük kritpo para borsasıyla ilgili şikayetler gönderildiğini belirtiyor. Bu borsalar arasında en çok şikayet alan ise Coinbase oldu.

Coinbase Şikayetlerde Başı Çekiyor

Coinbase Şikayetlerde Başı Çekiyor

Coinbase aleyhine yerel ve uluslararası para transferleri, dijital cüzdanlar ve döviz bozdurma işlemlerine kadar yaklaşık 1.060 şikayet olduğu bildirildi. Kaliforniya sakinleri 131 şikayetle ABD’nin en önde gelen borsasına karşı en kalabalık topluluk olurken, New York sakinleri onları yakından takip etti.

Washington, Virginia, Pennsylvania, Georgia, Texas ve Florida da Coinbase’e karşı alınan toplam şikayetlerin daha büyük bir kısmı kaydedildi. Kullanıcı şikayetlerinde geçtiğimiz yılın Haziran ayından bu yana kayda değer bir artış olduğu belirtiliyor.

Buna karşılık, bir önceki yılın aynı döneminde çok daha az şikayet görüldü. Coinbase 241 ve Binance 17 şikayet alırken, Kraken hiç şikayet almadı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%