Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Coinbase: Altyapı Tasarısındaki Kripto Düzenlemesi 60 Milyon ABD’liyi Etkileyecek

Borsanın küresel vergi başkan yardımcısı düzenlemeden dolayı ABD Kongre’sini eleştirdi.
Coinbase: Altyapı Tasarısındaki Kripto Düzenlemesi 60 Milyon ABD’liyi Etkileyecek
Son Güncelleme: 
Yorum

Geçtiğimiz günlerde ABD Senato’sunda kabul edilen altyapı tasarısı, kripto para ticaretine yönelik önemli düzenlemeleri beraberinde getiriyor. Coinbase’in Küresel Vergi Başkan Yardımcısı Lawrence Zlatkin, tasarıya son anda eklenen kripto para hükümlerini hedef aldı.

Zlatkin düzenlemenin 60 milyon ABD vatandaşını etkileyeceğini söyledi. Mevzuatta eksiklikler olduğunu belirten Coinbase yöneticisi, ABD’de nüfusun %20’sinin kripto para yatırımı yaptığını ve düzenlemeden olumsuz etkilenecekleri konusunda uyardı.

Zlatkin, tasarının diline yönelik öfkenin kripto endüstrisinin sınırlarını aştığını belirterek, birkaç gün içinde 80 bin kişinin senatörler ile temasa geçtiğini tahmin ediyor.

Coinbase yöneticisine göre tüzük, inovasyona zarar verecek ve son derece önemli bir teknolojinin potansiyelini geliştirmenin ilk aşamalarını kısıtlayabilir. Vergi politikasının düşünceli olması gerektiğini belirten Zlatkin, geniş kapsamlı erişimin düzenleyici alanında bir hata olacağını söyledi.

Zlatkin, dijital varlık brokerlerinin, ana akım aracı kurumlarla aynı üçüncü taraf raporlama gereksinimlerine tabi tutulması gerektiğini sözlerine ekledi.

Tartışmalı altyapı tasarısı bu ayın başlarında Senato’dan geçti. Önümüzdeki aylarda incelenmek üzere Meclis’e taşınacak olan tasarının maddellerinde değişiklik yapılabileceği umut ediliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu