Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Coinbase Akıllı Sözleşmeleri Denetleyecek Solidify Aracı Geliştirdi

Yeni araç ile akıllı sözleşmeler ve DeFi klonlar denetlenecek.
Coinbase Akıllı Sözleşmeleri Denetleyecek Solidify Aracı Geliştirdi
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, Solidity programlama dilini kullanan Ethereum üzerine inşa edilmiş akıllı sözleşmeleri otomatik olarak denetleyebilen yeni bir araç tanıttı. Akıllı sözleşme denetçileri, varlık ihraççıları ve diğer borsalar tarafından kullanılmak üzere tasarlanan aracın, yıl içerisinde açık kaynaklı hale getirilmesi hedefleniyor.

Firmanın manuel akıllı sözleşme analiz süreçlerini iyileştirmek için geliştirdiği araç Solidify olarak adlandırıldı. Bu araç ile borsanın token listeleme süreci, tüketicileri güvende tutmak için her akıllı sözleşme için kapsamlı güvenlik incelemeleri ve risk azaltma önerileri getirilmiş olacak.

Ethereum Sözleşmelerindeki Riskler Analiz Edilecek

Ethereum Sözleşmelerindeki Riskler Analiz Edilecek

Solidify aracı, Ethereum akıllı sözleşmelerine karşı riskleri hızla eşleştirmek için kullanılabilecek yaklaşık 6.000 benzersiz imzaya sahip olacak. Potansiyel olarak tehlikeli işlevselliğe ve yetersiz test edilmiş işlemler bu araç ile kontrol edilecek.

Coinbase’in güvenlik mühendisi Peter Kacherginsky, Solidify’ın sözleşme özelliklerini ve risklerini güvenilir bir şekilde tespit etmek, akıllı sözleşme risklerini standartlaştırmak ve puanlamak, azaltma stratejileri önermek ve ayrıntılı raporlar oluşturmak için büyük bir imza veritabanı ve bir model eşleştirme motoru kullandığını belirtti.

Borsa Solidify aracının halen geliştirme sürecinde olduğunu ve geliştiricilerin yeni sistemler eklemeye devam edeceğini belirtiyor. İlerleyen süreçte, Ethereum Sanal Makinesi (EVM) tarafından kullanılan Vyper programlama dili desteğinin getirilmesi planlanıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%