Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Coinbase 3. Çeyrek Gelirleri 1.31 Milyar Dolar ile Bir Önceki Döneme Göre Azaldı

Coinbase 2021 yılının üçüncü çeyreğine ilişkin finansal sonuçlarını yayımladı. Buna göre; net geliri 1,31 milyar dolara düştü. İşte rapordan detaylar;
Coinbase 3. Çeyrek Gelirleri 1.31 Milyar Dolar ile Bir Önceki Döneme Göre Azaldı
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD’li kripto para borsası Coinbase’in yılın üçüncü çeyreğine ilişkin kazançları, ticaret hacimleri, gelir ve aylık işlem yapan kullanıcı sayısının azalmasıyla birlikte daha düşük bir dönemi yansıtıyor. Geçtiğimiz aylarda halkla açılan borsa, net gelirin son çeyrekte 2,27 milyar dolardan 1,31 milyar dolara düştüğünü söyledi.

İşlem hacmi, kurumsal segmentten gelen hacmin büyük bir kısmı ile 462 milyar dolardan 327 milyar dolara düştü. BTC ve ETH olmayan dijital varlıklardan elde edilen hacim ve işlem gelirinin payı, dönem boyunca arttı.

Coinbase 3. çeyrek verileri
Kaynak: Coinbase

Coinbase’e göre, platformunda tutulan varlıklar 180 milyar dolardan 255 milyar dolara yükseldi. Coinbase ayrıca, platformunda aylık işlem yapan kullanıcı sayısının, son 7,4 milyon olduğunu bildirdi.

Borsa, platformdaki doğrulanmış kullanıcı sayısının üçüncü çeyrekte 73 milyona çıktığını belirtti. Duyuruda yılın ikinci çeyreğine kıyasla faaliyette genel bir düşüş olduğu ancak 2021’in sonu yaklaştıkça bu eğilimin yukarı doğru kaydığına yer verildi.

Coinbase, perakende MTU’larının ve toplam işlem hacminin 4. çeyrekte 3. çeyreğe kıyasla daha yüksek olacağına inanıyor. Açıklama sonrası, $COIN’in fiyatı %11’den fazla düştü ve şu anda 315.50 dolardan işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%