Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Coinbase 2021’in İlk Üç Çeyreğinde Düzenleyici Taleplerinde Artış Gördü

Taleplerin %84'ü ABD, İngiltere ve Almanya'dan geldi.
Coinbase 2021’in İlk Üç Çeyreğinde Düzenleyici Taleplerinde Artış Gördü
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para borsası Coinbase, 2021’de keskin bir büyümeye tanık oldu. Toplam kullanıcı sayısı yıl boyunca istikrarlı bir şekilde arttı. Bununla birlikte, kripto ticaret hacimleri 2021’in üçüncü çeyreğinde düşüş gördü .

ABD’li kripto para borsası Coinbase, 2021’in ilk üç çeyreğine ilişkin şeffaflık raporunu yayınladı. 1 Ocak 2021 ile 30 Eylül 2021 arasında dijital borsa, dünya çapında hükümetlerden ve kanun uygulayıcı kurumlardan gelen taleplerde bir artış olduğunu bildirdi.

Coinbase, şirketin yasal yeterliliğini değerlendirmek için her talebi dikkatlice incelediğini belirtiyor. Borsa yılın ilk üç çeyreğinde toplamda 5.562 bu tür talep aldı. Genel taleplerin yaklaşık %51’i ABD dışından geldi. Birleşik Krallık, Almanya ve ABD, taleplerin neredeyse %84’ünü oluşturdu.

Kripto borsası 2021’de ilk kez Letonya, Yunanistan, Hindistan, Türkiye, Bosna, Macaristan ve Rusya’dan ilgili talepleri aldığını bildirdi. Artan benimseme ile birlikte, kripto firmalarının ilgili bölgelerinin yasal gerekliliklerine uymasının önemli olduğu belirtiliyor Son rapor, küresel yetkililerin artık yasa dışı dijital işlemlerle ilgili kuralları sıkılaştırdığını gösteriyor.

Coinbase, günlük 5 milyar doların üzerinde işlem hacmi ile en büyük ikinci kripto para borsası olarak faaliyet gösteriyor. En büyük borsa ise 23 milyar doların üzerinde günlük hacim ile Binance olmakta.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%