Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Coinbase Borsasından 10 Bin Bitcoin Çıkarken Fiyat Yükseliyor

ABD’li borsadan çıkan yüklü BTC sonrası, kripto para birimini yükselişini hızlandırdı. Detaylar haberde…
Coinbase Borsasından 10 Bin Bitcoin Çıkarken Fiyat Yükseliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Son bir gelişmeye göre yklaşık 10.000 Bitcoin, ABD merkezli büyük borsa Coinbase’den 30 Aralık’ta yatırımcı iştahının dünyaya geri döndüğünün bir işareti soğuk cüzdana aktarıldı. Coinglass, Coinbase’in profesyonel ticaret kolu Coinbase Pro’da yeni yıl arifesi yaklaşırken, 9.925 BTC çıkış olduğunu rapor etti.

Diğer büyük borsalardaki yükselen veya sabit bakiyelerin aksine gerçekleşen bu çıkış, kısa vadeli bir trend değişikliğine işaret ediyor. Bir teoriye göre, kayıtlı Çinli kullanıcıların Huobi Global borsasından çıkışı fonların yeniden düzenlenmesine neden olabilir.

Bitcoin borsa arzı
Kaynak: Coinglass

Coinglass’a göre Binance’ın rezervleri 840 BTC yükseldi. OKEx ise 767 BTC girişi gördü. Huobi tarafında 158 BTC çıkış kaydedildi. Tatil döneminin ardından Ocak ayının başlarından itibaren, kurumların BTC’ye sahip olak adına harekete geçmesi bekleniyor.

Uzmanlar 2022’de, kurumların çok daha büyük bir katılıma sahip olmasıyla, perakende yatırımcılardan kurumsallara geçiş olacağını düşünüyor. Bitcoin Kasım ayında 69.000 dolara çıkarak, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Kripto para birimi buradan derin bir düzeltme sürecine girdi ve an itibariyle 48.300 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%