Yatırım yapmaya başla!

Citi Yeni Başkanını Jane Fraser İlan Ederek İlk Kadın CEO Kapısını Araladı

Citigroup, yeni başkanını Jane Fraser ilan ederek bankanın ilk kadın CEO’su için sahneyi hazırlamış oldu. İşte detaylar;
Citi Yeni Başkanını Jane Fraser İlan Ederek İlk Kadın CEO Kapısını Araladı

Citigroup Perşembe günü yaptığı açıklamada Jane Fraser’ın yeni başkanı olduğu duyurdu ve böylece hem yıl başından bu yana açık olan bir pozisyonu doldurdu hem de Jane Fraser’ı CEO Michael Corbat’a potansiyel bir halef olarak konumlandırdı.

Corbat da bankanın gelecek on yıl ve sonrasında pozisyonunun iyi olduğundan emin olma rolü için Fraser’i seçtiğini söyleyerek şöyle dedi: “Gelecek yıllarda firmamıza liderlik etmeye kararlıyım ve Jane ile yeni rollerinde daha yakından çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

Fraser’ın aynı zamanda küresel tüketici bankacılığı başkanı olarak Stephen Bird’den boşalan yeri de dolduracağı kaydedildi.

Citi Yeni Başkanını Jane FraserBird, bankanın Asya Pasifik bölümünün CEO’luğu da dahil olmak üzere birçok kilit rolde hizmet verdikten ve şirkette 20 yıl geçirdikten sonra Citi’den ayrılıyordu. Fraser ise kurumsal ve yatırım bankasında müşteri stratejisi uygulamak için McKinsey‘e katıldığından beri 15 yıldır Citi’deydi. Ayrıca finansal kriz sırasında bankanın kurumsal stratejisini ve birleşme ve satın alma grubunu yönetti.

Daha sonra pek çok farklı görevde bulunan Fraser, son olarak ise Latin Amerika’nın CEO’su unvanına sahipti.

Citi Yeni Başkanını Jane Fraser En Son Latin Amerika CEO Onun bu görevi yerine geçecek kişi ise halihazırda Citibanamex’nin CEO’su olan Ernesto Torres Cantu olarak açıklandı. Başkanlık pozisyonunun ise Jamie Forese’nin bankada otuzdan fazla yıl geçirmesinin ardından emekli olduğu Nisan ayında açıldığı belirtildi.

Forese, Citi’deki en uzun süre hizmet veren yöneticilerden biriydi ve haliyle CEO Corbat’ın olası bir halefi olarak görülüyordu. Ancak ayrılık açıklaması ve Fraser’ın yeni atamasıyla birlikte bu olasılık boşa çıktı. Öte yandan Fraser’ın başkanlık konumuna getirilmesi. Citi’nin ilk kadın CEO’su için kapıyı aralamış oldu. Bu arada Citi’nin geçtiğimiz günlerde açıkladığı üçüncü çeyrek sonuçları beklentilerin üzerinde gelmiş ve CEO ABD tüketicisinin gücüne dikkat çekmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum