Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Çin Ulusal Blockchain Standardını 2022’de Yayınlamayı Planlıyor

Pekin, kurumsal kullanım için kaynakları blockchain'e akıtıyor.
Çin Ulusal Blockchain Standardını 2022’de Yayınlamayı Planlıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Çin Elektronik Standardizasyon Enstitüsü’nden bir yetkili, Çin’in teknoloji standardizasyon organının gelecek yıl blok zinciri için ulusal bir standart yayınlayacağını ifade etti. Blockchain Araştırma Ofisi direktörü Li Ming, enstitünün bir standart hazırladığını ve bunu onaylama sürecinde olduğunu söyledi.

Çin son dönemde kripto para piyasasına yönelik kısıtlayıcı adımları ile biliniyor. Hükümet bir yandan, blockhain alanında yenilikleri artırmak isteyen uygulamaları araştırıyor.

Standartların bir endüstri için temel olduğunu söyleyen Li, WiFi veya Bluetooth örneği gösterek, birleşik bir standart olmadan, farklı üreticilerin cihazlarının ağa bağlanamayacağını söyledi.

Blockchain Services Network ve Xinghuo Chain gibi önemli hükümet projeleri , merkezi kontrolü sürdürürken merkeziyetçiliğin bazı faydalarını korumayı amaçlayan açık izinli bir protokolü takip ediyor.

Geçen yıl, Uluslararası Telekomünikasyon Birliği Çin Halk Bankası, Çin Bilgi ve İletişim Teknolojileri Akademisi ve Huawei tarafından geliştirilen finansal uygulamalar için blockchain standartları onaylanmıştı.

Enstitü, teknoloji standartlarının hazırlanmasından sorumludur ve Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteriyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%