Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Carrefour Hisseleri Güçlü 1Ç21 Raporuyla Fransız CAC 40’ın Yıldızı Oldu

Güçlü 1ç21 kazanç raporu ve 500 milyon euro değerinde hisse geri alımı açıklayan Carreforur hisseleri, Fransız CAC 40'ın yıldızı oldu.
Carrefour Hisseleri Güçlü 1Ç21 Raporuyla Fransız CAC 40’ın Yıldızı Oldu
Son Güncelleme: 
Yorum

Avrupa piyasaları bugün 1Ç21 kazançlarının etkisiyle pozitif bölgede hareket ediyor. Güçlü ilk çeyrek sonuçları açıklayanlardan bir tanesi de Carrefour oldu.

Aynı zamanda 2021’de 500 milyon euro değerinde hisse geri alım programı duyurdu. Gelişmeler memnuniyetle karşılanırken Carrefour hisseleri Fransız CAC 40 Endeksi’nin en iyi performansını kaydeden olarak öne çıktı.

Haftanın ilk gününde rekor kıran CAC 40 endeksinin yıldızı Carrefour hisseleri, 15,10 euro seviyesindeki dünkü kapanışı 15,45 euro ile açılarak devam ettirdi.

Gün içinde 15,73 euroya kadar yükselen CA kodlu hisseler, TSİ 11.50 sıralarında yüzde 4’e yakın primle seyrederken görüldü.
Carrefour Hisse Yükseliş
Kaynak: MarketWatch

Hisseler bu yılın Ocak ayında 18,10 euro ile son dönemlerin yüksek seviyesini kaydetmişti. Diğer taraftan son verilere göre Carrefour hisseleri bir yılda yüzde 13,60 getiri sağladı.

Yükselişi getiren 1ç21 raporuna bakıldığında ise süpermarket zincirinin satışlarının yüzde 4,2 artarak 18,56 milyar euroya yükseldiği görülüyor. Bu artış, firmanın e-ticaret hizmetlerini artırdığı Fransa’daki tüketim ve Brezilya’daki hızlı büyümenin desteğiyle gerçekleşti.

Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO Alexandre Bompard, Carrefour’un sürekli ticari ivme sergilediğini ve çeyreklik bir büyüme kaydettiğini söyledi. Bu çeyreklik büyümenin, sağlık krizinin patlak verdiği istisnai Mart 2020 dönemiyle kıyaslandığında daha da ilgi çekici olduğunu dile getirdi.

Büyüme modelinin ana ülkelerde pazar payı kazanımlarına dönüştüğünü ve bunun özellikle tüm formatlarda üstün performans kaydedilen Fransa’da öne çıktığını aktardı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu