Yatırım yapmaya başla!

Canikli’nin Bankacılarla Yaptığı Toplantının Detayları Açıklandı

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ve bankaların üst düzey yöneticileri geçtiğimiz Cuma bir araya gelmişti. Türkiye Bankalar Birliği, o toplantıda neler konuşulduğunu açıkladı. Haberin ayrıntıları şöyle...
Canikli’nin Bankacılarla Yaptığı Toplantının Detayları Açıklandı

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ve bankaların genel müdürleri geçtiğimiz Cuma günü, İstanbul’da bir araya gelerek bir toplantı gerçekleştirdi. İsmi gizli tutulan bir kaynaktan alındığını öğrendiğimiz haberin detaylarını daha önce sizlerle paylaşmıştık. Yine gelen bilgilere göre bu toplantının ana konusunun mevduat faizleri olacağı bildirilmişti. Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ise toplantıda konuşulan konuları açıkladı.

7 Temmuz’da yapılan ve başkanlığını Nurettin Canikli’nin yürüttüğü toplantıda; bankacılık sektöründeki kaynak ve aracılık maliyetinin gidişatı konuşuldu.

Bankaların genel müdürleri, en büyük iş ortakları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın danışmanı Yiğit Bulut’un katıldığı toplantının ana gündem konusu; bankacılık alanındaki kaynak ve aracılık maliyetinin seyri oldu. TBB tarafından yapılan açıklamada; toplantıda söz konusu bu faktörlerin yatırımlara ve büyümeye olan etkileri konusunda değerlendirmeler yapıldı.

Bankaların üst düzey yöneticilerinin katıldığı toplantıda, ekonomik realiteyle bağdaşmayan hiçbir yorum yapılmadığı belirtildi.

Cuma günü, İstanbul’da yapılan toplantının detaylarına yönelik TBB tarafından yapılan açıklamaya göre; piyasa mekanizmasıyla çelişen, ekonomik realiteyle bağdaşmayan ve rekabeti bozacak hiçbir değerlendirme yapılmadı. Toplantı kapsamında ayrıca; ekonomik büyümenin sürdürülmesi, tasarrufların artırılması ve verimli bir şekilde kullanılması gibi konuların üzerinde durulduğu bildirildi.

Nurettin Canikli, FETÖ’nün geçen yıl gerçekleştirdiği darbe girişiminden vatandaşın etkilenmemesi için ertesi gün çalışmalara başladıklarını belirtti.

15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümüne günler kaldı. Bu konuda yaşadıklarını ve aldıkları önlemleri dile getiren Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, vatandaşın mağdur olmaması için 16 Temmuz’dan itibaren, ATM’leri para ile doldurduklarını belirtti. Vatandaşın para çekme eğiliminde bulunacağını önceden tahmin ettiklerini söyleyen Canikli, bu doğrultuda tüm bankalara talimat verdiklerini ifade etti.

Aldıkları önlem ve tüm bankaların talimatlarına uymaları sayesinde, yaptıkları planın kusursuz bir şekilde işlediğini söyleyen Canikli, 15 Temmuz sabahı itibariyle herkesin ATM’lerden rahatça para çektiğini hatırlattı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum